Życzymy miłej lektury!
Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu. Aby być na bieżąco z informacjami z terenu gminy Siechnice, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera - rejestracja pod linkiem https://www.siechnice.gmina.pl/newsletter.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6363-nowy_25_numer_pulsu_gminy_siechnice.html
Z tego powodu zaproszono do współpracy gminy ościenne: miasto Oławę, gminę wiejską Oława, Czernicę i Wrocław. W spotkaniu zespołu roboczego, które odbyło sie w dniu 18 marca 2025 r. w Centrum Kultury w Świętej Katarzynie uczestniczyli przedstawiciele służb zarządzania kryzysowego z zainteresowanych gmin oraz przedstawiciele Nadzorów Wodnych PGW Wody Polskie we Wrocławiu i w Oławie.
Podczas obrad omówiono propozycje struktury Planów operacyjnych ochrony przed powodzią, omówiono stan zaawansowania prac nad odtworzeniem infrastruktury hydrotechnicznej uszkodzonej podczas wrześniowej powodzi oraz ustalono zakres pilnej kontroli obwałowań.Omówiono sprawy funkcjonowania magazynów powodziowych i współpracy między jednostkami kompetentnymi w zarządzaniu powodziowym.
Gminne zespoły przystąpią do opracowania planów, które będą skoordynowane z planami wyższego szczebla. Zamierzeniem jest opracowanie tych strategicznych dokumentów w pierwszej połowie bieżącego roku. Plany operacyjne ochrony przed powodzią to narzędzie decyzyjne dla włodarzy gmin podczas powodzi uwzględniające różne scenariusze wydarzeń.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6339-spotkanie_w_sprawie_aktualizacji_planow.html
Strategia Rozwoju Gminy Siechnice na lata 2026-2039 – trwają prace nad diagnozą.
Gmina Siechnice rozpoczyna prace nad Strategią Rozwoju na lata 2026-2039. Jest to niezwykle istotny dokument, który określi kierunki rozwoju naszej gminy na kolejne lata. Aktualnie trwa etap diagnostyczny, w ramach którego analizowana jest sytuacja społeczna, gospodarcza oraz przestrzenna i środowiskowa.
Jednym z kluczowych elementów diagnozy jest badanie opinii mieszkańców. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Siechnice do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie. Zebrane informacje pomogą w identyfikacji najważniejszych problemów i wyzwań, przed którymi stoi nasza gmina.
Kolejne kroki – etap strategiczny i finalizacja dokumentu
Po zakończeniu diagnozy rozpocznie się etap strategiczny w ramach którego zostaną określone konkretne cele i działania na najbliższe lata. Finalna wersja Strategii Rozwoju Gminy Siechnice na lata 2026-2039 zostanie opracowana do końca bieżącego roku.
Serdecznie zachęcamy do wypełnienia ankiety dostepnej pod linkiem: strategia2039.umsiechnice.pl
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6334-strategia_rozwoju_gminy_siechnice_na.html
Jak dołączyć do rywalizacji?
Wszyscy chętni mogą już teraz pobrać aplikację „Aktywne Miasta”, dołączyć do istniejącej grupy lub zgłosić chęć utworzenia własnej, wysyłając e-mail na adres [email protected]. Czas na aktywność – ruszamy!
Co warto wiedzieć?
W rywalizacji osobno klasyfikowane są miasta prezydenckie oraz gminy. Aby zapewnić równe szanse, klasyfikacja bazuje na przeliczniku punktowym – liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. Dzięki temu każda społeczność ma szansę na sprawiedliwą ocenę swojego zaangażowania.
Uczestnicy rejestrują swoje przejazdy rowerowe za pomocą aplikacji „Aktywne Miasta”. Główna rywalizacja potrwa od 1 do 30 czerwca, ale już w marcu rozpocznie się Trening przed RSP – świetna okazja, aby przygotować się do czerwcowego wyzwania.
Jedna gmina – jeden uczestnik
Każdy uczestnik może reprezentować tylko jedno miasto lub gminę, dla której będzie zbierać kilometry. Przejazdy mogą odbywać się w dowolnym miejscu na świecie, ale ich wynik zostanie przypisany do zadeklarowanej gminy.
Rozgrzewka – Trening
21 marca, w pierwszy dzień wiosny, rozpoczynamy oficjalny trening do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Trening potrwa dwa miesiące i pomoże poprawić kondycję, zwiększyć wydolność, siłę oraz wytrzymałość. To także świetna okazja, aby nowi użytkownicy aplikacji „Aktywne Miasta” mogli ją przetestować i zapoznać się z zasadami rywalizacji.
Aby dołączyć do zabawy, wystarczy pobrać aplikację „Aktywne Miasta”: więcej informacji można znaleźć tutaj: https://aktywne.miasta.pl/function
Rywalizacja indywidualna i zespołowa
Oprócz wspólnej walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, uczestnicy mogą rywalizować indywidualnie. Zachęcamy do tworzenia grup, takich jak zakłady pracy, szkoły, kluby rowerowe czy grupy kolarskie – wspólna jazda to świetna motywacja!
Dzieciaki na rowery! Liczymy na aktywny udział szkół – zdrowa rywalizacja to świetna forma aktywizacji dzieci i młodzieży, a ich zaangażowanie może przesądzić o sukcesie naszej gminy!
Jak dołączyć do rywalizacji?
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6327-trening_rowerowej_stolica_polski.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6306-11_marca_dzien_soltysa.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6305-8_marca_dzien_kobiet.html
Zmiany, które należy zgłosić, dotyczą między innymi:
nazwiska,
miejsca zameldowania,
adresu korespondencyjnego.
Obowiązek ten nie obejmuje zmian wynikających z aktów normatywnych, prawomocnych orzeczeń sądowych, decyzji administracyjnych, aktów notarialnych, materiałów zasobu, wpisów w innych rejestrach publicznych oraz dokumentacji architektoniczno-budowlanej przechowywanej przez organy administracji architektoniczno-budowlanej.
Zmianę adresu należy zgłosić w Powiatowym Zakładzie Katastralnym we Wrocławiu, znajdującym się pod adresem: ul. Tadeusza Kościuszki 131, 50-440 Wrocław
Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie wniosku o „Zgłoszenie zmian danych objętych ewidencją gruntów i budynków”. Formularz wniosku dostępny jest m.in. na stronie internetowej Powiatowego Zakładu Katastralnego we Wrocławiu.
Gmina Siechnice, w ramach prowadzonych spraw, takich jak:
podatki,
planowanie przestrzenne,
postępowania związane z zagospodarowaniem i użytkowaniem nieruchomości,
ochrona środowiska i ochrona wód,
dokonuje wykorzystania danych dotyczących nieruchomości, które gromadzone są w Powiatowym Zasobie Geodezyjnym i Kartograficznym we Wrocławiu.
Prosimy właścicieli nieruchomości o terminowe zgłaszanie zmian, co pozwoli na sprawne prowadzenie ewidencji oraz realizację zadań administracyjnych.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6297-wlascicielu_nieruchomosci_pamietaj_o.html
Życzymy miłej lektury!
Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu. Aby być na bieżąco z informacjami z terenu gminy Siechnice, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera - rejestracja pod linkiem https://www.siechnice.gmina.pl/newsletter.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6268-nowy_24_numer_pulsu_gminy_siechnice.html
Zarządzenie nr 22/2025
Burmistrza Siechnic z dnia 03.02.2025 r.
w sprawie terminów, zasad i kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do Samorządowego Żłobka w Siechnicach
Na podstawie art. 30 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1465 ze zm.) oraz §8 ust. 1 Statutu Samorządowego Żłobka w Siechnicach stanowiącego załącznik do uchwały nr LIX/361/14 Rady Miejskiej w Siechnicach z dnia 10 kwietnia 2014 r. w sprawie utworzenia Samorządowego Żłobka w Siechnicach i nadania statutu (Dz. Urz. Woj. Doln. poz. 2051) w brzmieniu nadanym uchwałą nr LVI/499/22 Rady Miejskiej w Siechnicach z dnia 7 lipca 2022r. zmieniającą uchwałę w sprawie utworzenia Samorządowego Żłobka w Siechnicach i nadania statutu (Dz. Urz. Woj. Doln. poz. 3808), zarządzam co następuje:
§1
Określam terminy, zasady oraz kryteria wraz z liczbą punktów stosowane w postępowaniu rekrutacyjnym do Samorządowego Żłobka w Siechnicach.
§2
1. Przyjmowanie dzieci do żłobka odbywa się na podstawie rekrutacji po spełnieniu 3 warunków:
1) w dniu przyjęcia do żłobka ukończyły co najmniej 20 tygodni życia,
2) mają miejsce zamieszkania na terenie gminy Siechnice, potwierdzone zameldowaniem stałym lub czasowym,
3) posiadają obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodnie z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych lub przeciwskazania do szczepień zgodnie z Programem, na potwierdzenie czego rodzic lub opiekun prawny dziecka przedłożył zaświadczenie lekarskie od pediatry.
2. W przypadku większej liczby dzieci rekrutowanych do żłobka niż liczba miejsc w żłobku ustala się dodatkowe kryteria wraz z liczbą punktów oraz dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełniania kryteriów:
L.p. |
Kryteria
|
Wartość kryterium w punktach |
Dokumenty niezbędne do potwierdzania kryteriów |
1 |
Wielodzietność rodziny dziecka |
200 |
Oświadczenie (załącznik nr 1) zawierające informację o rodzeństwie dziecka dotyczące liczby i wieku rodzeństwa (do wglądu oryginał Karty Dużej Rodziny). |
2 |
Niepełnosprawnośćdziecka |
200 |
Oświadczenie (załącznik nr 2) lub zaświadczenie zawierające informację czy dziecko legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności). |
3 |
Dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny samotnie wychowujący dzieckopracują/pracuje w systemie dziennym w wymiarze pełnego etatu lub studiują/studiuje w trybie dziennym lub prowadzą/prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne, którzy/który nie przebywają/przebywa na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich |
160 |
- zaświadczenie z zakładu pracy - zaświadczenie z uczelni zawierające informację o stacjonarnym systemie studiów - oświadczenie rodzica o prowadzeniu gospodarstwa rolnego (załącznik nr 3) - oświadczenie rodzica o prowadzeniu działalności gospodarczej (załącznik nr 4) |
4 |
Dziecko, którego jeden rodzic/opiekun prawny pracuje w systemie dziennym w wymiarze pełnego etatu lub studiuje w trybie dziennym lub prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne, który nie przebywa na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich |
80 |
|
5 |
Dziecko, którego obojerodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny samotnie wychowujący dziecko złożyli/złożył zeznanie podatkowe PIT za rok poprzedzający rok, w którym odbywa się rekrutacja, w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu na rzecz Gminy Siechnice a w przypadku osób prowadzących gospodarstwo rolne płaci podatek rolny na rzecz Gminy Siechnice. |
160 |
Kopia pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z potwierdzeniem jego nadania (UPO, prezentatą urzędu skarbowego lub potwierdzenie nadania PIT na poczcie) w urzędzie skarbowym, w którym zostało złożone zeznanie za rok poprzedzający rok, |
6 |
Dziecko, którego jedenrodzic/opiekun prawny złożył zeznanie podatkowe PIT za rok poprzedzający rok, w którym odbywa się rekrutacja, w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu na rzecz Gminy Siechnice a w przypadku osób prowadzących gospodarstwo rolne płaci podatek rolny na rzecz Gminy Siechnice. |
80 |
|
7 |
Dziecko posiada rodzeństwo w Samorządowym Żłobku w Siechnicach lub jego rodzic zgłasza jednocześnie dwoje lub więcej dzieci. |
50 |
Kryterium potwierdza na wniosku dyrektor żłobka. |
8 |
Dziecko, które znajdowało się na liście rezerwowej dzieci oczekujących na zwalniające się miejsce w rekrutacji na rok 2024/2025 |
30 |
Kryterium potwierdza na wniosku dyrektor żłobka. |
9 |
Dziecko, którego rodzice znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i korzystają z publicznej pomocy społecznej. |
10 |
Zaświadczenie z GOPS o pobieraniu świadczeń pieniężnych w związku |
3. W przypadku uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym równorzędnej liczby punktów, do żłobka na wolne miejsca w danej grupie wiekowej przyjmuje się dzieci najwcześniej urodzone w danym roku kalendarzowym.
§3
Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2025/2026 do Samorządowego Żłobka w Siechnicach:
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SAMORZĄDOWEGO ŻŁOBKA W SIECHNICACH NA ROK 2025/2026
|
|
Terminy |
Rodzaj czynności |
od 4.03.2025 r. do 11.03.2025 r. |
Złożenie w systemie „Nabór” wniosków o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych. |
od 12.03.2025 r. do 28.03.2025 r. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych. |
31.03.2025 r. |
Opublikowanie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. |
od 31.03.2025 r.
|
Złożenie w systemie deklaracji pobytu przez rodziców/prawnych opiekunów dzieci przyjętych na rok 2025/2026 w Samorządowym Żłobku |
§4
Wykonanie zarządzenia powierza się Dyrektorowi Samorządowego Żłobka w Siechnicach.
§5
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Załącznik nr 1 do Zarządzenia
Burmistrza Siechnic nr 22/2025
z dnia 03.02.2025 r.
…………………………………….
(miejscowość, data)
Dane dziecka/kandydata
…………………………….
(nazwisko i imię)
…………………………………
(adres zamieszkania)
Oświadczenie rodzica o wielodzietności rodziny kandydata
Ja niżej podpisana/y ………………………………………………………………………………………...
zamieszkała/y ………………………………………………………………………………………………
oświadczam, że moje dziecko ……………………………………………………………………………..
(imię i nazwisko kandydata)
wychowuje się w rodzinie wielodzietnej[1]
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
…………………………………………….. …………………………………………
(data i czytelny podpis matki/opiekuna prawnego) (data i czytelny podpis ojca/opiekuna prawnego)
Załącznik nr 2 do Zarządzenia
Burmistrza Siechnic nr 22/2025
z dnia 03.02.2025 r.
…………………………………….
(miejscowość, data)
Dane dziecka/kandydata
…………………………….
(nazwisko i imię)
…………………………………
(adres zamieszkania)
Oświadczenie rodzica o legitymowaniu się dziecka orzeczeniem o niepełnosprawności
Ja niżej podpisana/y ………………………………………………………………………………………...
zamieszkała/y ………………………………………………………………………………………………
oświadczam, że moje dziecko ………….…………………………………………………………………
(imię i nazwisko)
legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności.
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
…………………………………………….. …………………………………………
(data i czytelny podpis matki/opiekuna prawnego) (data i czytelny podpis ojca/opiekuna prawnego)
Załącznik nr 3 do Zarządzenia
Burmistrza Siechnic nr 22/2025
z dnia 03.02.2025 r.
…………………………………….
(miejscowość, data)
Dane dziecka/kandydata
…………………………….
(nazwisko i imię)
…………………………………
(adres zamieszkania)
Oświadczenie rodzica o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego
Ja niżej podpisana/y ………………………………………………………………………………………...
zamieszkała/y …………………………………………………………………………………………..……
oświadczam, że osobiście prowadzę gospodarstwo rolne położone miejscowości….………………
gmina …………………… powiat ………………………… województwo ………….…………………
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
…………………………………………….. …………………………………………
(data i czytelny podpis matki/opiekuna prawnego) (data i czytelny podpis ojca/opiekuna prawnego)
Załącznik nr 4 do Zarządzenia
Burmistrza Siechnic nr 22/2025
z dnia 03.02.2025 r.
…………………………………….
(miejscowość, data)
Dane dziecka/kandydata
………………………….
(nazwisko i imię)
…………………………………
(adres zamieszkania)
Oświadczenie rodzica o prowadzeniu działalności gospodarczej
Ja niżej podpisana/y ………………………………………………………………………………………...
zamieszkała/y ………………………………………………………………………………………………
oświadczam, że prowadzę działalność gospodarczą
…………………………………………………………………………………………………………………
(nazwa firmy)
…………………………………………………………………………………………………………………………………….(adres, NIP)
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
…………………………………………….. …………………………………………
(data i czytelny podpis matki/opiekuna prawnego) (data i czytelny podpis ojca/opiekuna prawnego
[1] zgodnie z art. 4 pkt 42 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.), wielodzietność rodziny oznacza, że rodzina wychowuje troje i więcej dzieci.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6246-rekrutacja_do_samorzadowego_zlobka_w.html
Aby środki z Twojego PIT-u zasiliły budżet Gminy Siechnice, musisz być zameldowany na jej terenie lub wskazać ją w deklaracji PIT jako miejsce swojego zamieszkania.
Twój PIT ma znaczenie!
Możesz myśleć, że pojedyncza deklaracja podatkowa to kropla w morzu potrzeb. Nic bardziej mylnego! Każda rozliczona deklaracja to dodatkowe środki na inwestycje.
Razem możemy więcej!
Tempo rozwoju naszej gminy zależy od decyzji jej mieszkańców. Rozliczając się w Gminie Siechnice inwestujesz w lepszą jakość życia swoją i swoich bliskich.
Rozlicz PIT w Gminie Siechnice i zachęć do tego swoich sąsiadów i znajomych – to naprawdę się opłaca!
Skąd gmina czerpie fundusze?
Jednym z kluczowych źródeł dochodów własnych Gminy Siechnice jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych stanowiący dochód własny gminy. To, gdzie zdecydujesz się rozliczyć swój PIT ma bezpośredni wpływ na wysokość środków, które mogą zostać przeznaczone na rozwój Twojej okolicy.
Dzięki tym środkom możliwe jest finansowanie m.in.:
Każda osoba rozliczająca swój podatek w Gminie Siechnice przyczynia się do jej rozwoju i poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6245-rozlicz_podatek_w_gminie_siechnice_to.html
UWAGA!
Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej będą przyjmowane do klas pierwszych na podstawie zgłoszeń rodziców złożonych w dniach 25.02.2025 r. do 3.03.2025 r.
Kandydaci spoza obwodu przyjmowani są na podstawie kryteriów określonych w Uchwale Rady Miejskiej w Siechnicach z dnia 21 lutego 2019 r. nr VI/55/19 ze zm.
KRYTERIUM |
LICZBA PUNKTÓW |
SPOSÓB POTWIERDZENIA |
Kandydat jest mieszkańcem Gminy Siechnice |
100 pkt |
Oświadczenie sporządzone według wzoru. |
Przynajmniej jeden z rodziców kandydata lub rodzic samotnie wychowujący kandydata złożył roczne zeznanie podatkowe PIT, za rok poprzedzający rok, w którym odbywa się rekrutacja, w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu a w przypadku osób prowadzących gospodarstwo rolne – płaci podatek rolny na rzecz Gminy Siechnice.
|
80 pkt |
Kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, |
Zgłoszenie do tej samej szkoły w roku, |
60 pkt |
Brak wymaganych dokumentów, spełnianie przez dziecko kryterium potwierdza na wniosku dyrektor szkoły podstawowej do której odbywa się rekrutacja. |
Kandydat umieszczony jest w rodzinie zastępczej, rodzinnym domu dziecka lub placówce opiekuńczo – wychowawczej. |
20 pkt |
Dokument potwierdzający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia i systemie pieczy zastępczej. |
Do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Siechnice.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6242-rekrutacja_do_klas_pierwszych_szkol.html
UWAGA!
Dzieci realizujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowym przedszkolu
nie biorą udziału w rekrutacji !!!
W dniach 25.02.2025 r. – 3.03.2025r. rodzice składają w systemie jedynie deklarację kontynuowania przez dziecko wychowania przedszkolnego.
Włączenie się w rekrutację musi nastąpić pomiędzy datą rozpoczęcia etapu składania wniosków o przyjęcie, a datą zakończenia tego etapu, jednak:
data i godzina wprowadzenia danych dziecka do sytemu informatycznego,
data i godzina wydrukowania wniosku,
data i godzina złożenia wniosku w przedszkolu/szkole,
data i godzina zatwierdzenia wniosku nie będą miały wpływu na przyjęcie dziecka.
Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową: http://nabor.pcss.pl/siechnice (należy wybrać „przedszkole” i właściwą lokalizację), na której będą dostępne szczegółowe informacje o naborze, dokumenty oraz wzory formularzy.
Wypełnienie wniosku rekrutacyjnego
Rodzice/opiekunowie prawni, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji powinni:
wpisać dane osobowe dziecka i rodziców/opiekunów prawnych,
wybrać z listy maksymalnie 3 placówki,
utworzyć listę preferencji – ustalić kolejność placówek, zaczynając od tej, której wybór jest najważniejszy, placówka ta będzie nazywana placówką I–go wyboru,
zaznaczyć kryteria, które dziecko spełnia,
podpisać elektronicznie wniosek z załącznikami,i przesłać go do przedszkola I-go wyboru.
UWAGA!
W przypadku zakwalifikowania się dziecka do danej placówki, niezbędne jest złożenie
w systemie przez rodziców/opiekunów prawnych w wyznaczonym terminie (31.03.2025 r. -4.04.2025 r.) potwierdzenie woli zapisu dziecka. Brak potwierdzenia oznaczausunięcie dziecka z listy dzieci zakwalifikowanych i tym samym rezygnację z miejsca.
Rekrutacja będzie przeprowadzana zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę kryteria określone w ustawie – Prawo oświatowe (tj.Dz. U. z 2024 r. poz. 737, 854, 1562, 1635 i 1933), a następnie kryteria ustalone przez organ prowadzący (Uchwała Miejskiej w Siechnicach nr VI/54/19 Rady z dnia 21 lutego 2019 r. ze zm.)
KRYTERIUM |
LICZBA PUNKTÓW |
SPOSÓB POTWIERDZENIA |
Dziecko jest objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego lub jest odroczone od spełniania obowiązku szkolnego. |
100 pkt |
Kopia dokumentu potwierdzającego odroczenie spełniania obowiązku szkolnego. |
Dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny samotnie wychowujący dziecko pracują/pracuje lub studiują/studiuje w trybie dziennym lub prowadzą/prowadzi gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą. |
50 pkt |
-zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu -zaświadczenie z uczelni zawierające informację o stacjonarnym systemie studiów -oświadczenie rodzica o prowadzeniu gospodarstwa rolnego sporządzone według wzoru -oświadczenie rodzica o prowadzeniu działalności gospodarczej sporządzone według wzoru.
|
Dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny samotnie wychowujący dziecko złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT, za rok poprzedzający rok, w którym odbywa się rekrutacja, w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu
|
25/50 pkt |
Kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, o niezaleganiu w opłacaniu podatku rolnego na rzecz Gminy Siechnice. |
Zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci lub zgłoszenie dziecka posiadającego rodzeństwa uczęszczające do tego samego przedszkola a w przypadku kandydata do oddziału przedszkolnego, rodzeństwo uczęszczające do tej samej szkoły podstawowej. Nie dotyczy kandydata, którego rodzeństwo kończy edukację w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który odbywa się rekrutacja. |
20 pkt |
Brak wymaganych dokumentów, spełnianie przez dziecko kryterium potwierdza na wniosku dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej do której odbywa się rekrutacja. |
Dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny. |
10 pkt |
- zaświadczenie wydane przez ośrodek pomocy społecznej o objęciu rodziny wsparciem asystenta - kopia orzeczenia sądu rodzinnego ustanawiającego nadzór kuratora. |
Dochód na osobę w rodzinie dziecka 1.w przypadku dochodu w wysokości równej i mniejszej 100% kwoty, o której mowa w art.5 pkt. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 o świadczeniach rodzinnych– 1 pkt 2.wprzypadku dochodu w wysokości przekraczającej 100% kwoty, o której mowa w art. 5 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnychliczbę punktów oblicza się dzieląc tę kwotę przez dochód na osobę w rodzinie dziecka wg zamieszczonego wzoru - poniżej 1 pkt
Wzór: 100% kwoty, o której mowa w art. 5 pkt 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych _________________________________ = liczba punktów dochód na osobę w rodzinie dziecka |
od 0 do 1 |
Oświadczenie o wysokości dochodu na osobę w rodzinie kandydata sporządzone według wzoru. |
Do przedszkoli przyjmujesię kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Siechnice.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6241-rekrutacja_do_publicznych_przedszkoli.html
Dyżury specjalistów:
Grupy wsparcia:
Rejestracja telefoniczna: 071/311 39 68 w. 107, 109.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6240-gops_siechnice_bezplatna_pomoc.html
Podczas spotkania strażnicy przekazali dzieciom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, unikania zagrożeń oraz właściwego zachowania w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak unikać niebezpieczeństw związanych z zimowymi aktywnościami, takimi jak jazda na sankach, łyżwach czy zabawy na śniegu.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a dzieci chętnie brały udział w rozmowie, zadając pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że przekazane informacje pomogą uczniom cieszyć się zimowym wypoczynkiem w sposób radosny, a przede wszystkim – bezpieczny!
-
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6239-bezpieczne_ferie_straz_miejska_w_szkole.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6234-komunikat_zgk_przerwa_w_dostawie_wody.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6233-nabor_wnioskow_o_udzielenie_dotacji.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6232-nabor_wnioskow_o_udzielenie_dotacji.html
Do PSZOK i mPSZOK nie są przyjmowane następujące rodzaje odpadów:
Właściciele nieruchomości jednorodzinnych, którzy zdeklarowali kompostowanie bioodpadów w kompostowniku domowym nie mogą oddawać odpadów biodegradowalnych (m.in.: gałęzi, liści, trawy) do PSZOK i mPSZOK.
Jak oddać odpady do PSZOK i mPSZOK?
1. Zapoznać się z Regulaminem dostępnym na stronie www.sleza-olawa.pl
2. We własnym zakresie przetransportować selektywnie zebrane odpady do
punktu mPSZOK lub PSZOK.
3. Podać indywidualny nr ID bądź okazać pracownikowi PSZOK/mPSZOK:
- dowód osobisty;
- dowód wpłaty za odbiór odpadów komunalnych w bieżącym okresie
rozliczeniowym na konto Związku;
4. Oddać odpady we wskazanym przez pracownika PSZOK/mPSZOK miejscu.
Więcej informacji o mPSZOK TUTAJ
Więcej informacji o PSZOK TUTAJ
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6231-jak_oddac_odpady_do_pszok_i_mpszok.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6230-taksowka_odpadowa_w_gminie_siechnice.html
Do zadań Rady należy szereg istotnych działań, które mają na celu rozwój społeczny i wspieranie lokalnych inicjatyw:
Powołanie Społecznej Rady ds. wdrażania Centrum Usług Społecznych stanowi ważny krok w budowaniu spójnej i zrównoważonej polityki społecznej, a także nowe możliwości wsparcia mieszkańców i rozwoju usług społecznych.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6229-powolanie_spolecznej_rady_ds_wdrazania.html
Wczesna diagnoza i profesjonalna pomoc
Program ma na celu przeciwdziałanie pogłębianiu problemów psychicznych wśród młodzieży, a także zmniejszenie liczby samobójstw poprzez odpowiednią profilaktykę i wsparcie. Wierzymy, że dzięki współpracy z lokalnymi szkołami oraz zaangażowaniu rodziców i opiekunów możliwe jest realne wsparcie młodych ludzi w trudnych momentach ich życia.
W ramach programu powołany został zespół wykwalifikowanych specjalistów z zakresu psychologii i terapii, którzy podejmą współpracę z placówkami edukacyjnymi – zarówno szkołami podstawowymi, jak i ponadpodstawowymi. Celem tej współpracy jest wczesne rozpoznawanie problemów psychicznych u młodych ludzi i skuteczne wsparcie w przypadku kryzysów.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6228-telefon_wsparcia_psychicznego_dla.html
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z sąsiednimi gminami, a mianowicie z Gminą Żórawina, Gminą Oława oraz Miastem Oława. Liderem projektu jest Gmina Siechnice.
Projekt realizowany jest dzięki otrzymaniu wsparcia finansowego z Unii Europejskiej w okresie 1.10.2024 – 31.03.2027 r.
Całkowita wartość projektu – 4 423 300,20 zł.
Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej – 4 200 964,20zł.
Główne zadania projektu to:
Wsparcie udzielone zostanie w formie usług opiekuńczych, usług opieki wytchnieniowej oraz usługi asystencji osobistej. Usługi asystencji osobistej mogą w szczególności polegać na pomocy asystenta w: wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika Programu; wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca; załatwianiu spraw urzędowych; korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy); zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej.
Usługi opieki opieki wytchnieniowej będą polegać na odciążeniu rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie ich w codziennych obowiązkach przez zapewnienie czasowego zastępstwa przez osoby świadczące usługi opieki wytchnieniowej.
Usługi opiekuńcze zabezpieczające potrzeby osób, które z uwagi na stan zdrowia wymagają wsparcia innych osób poprzez pomoc w: podawaniu leków; przygotowaniu posiłków; czynności higienicznych; załatwiania spraw urzędowych, ale również wsparcia w postaci m.in. rehabilitacji, wsparcia psychologicznego; terapeutycznego.
Wsparcie udzielane w projekcie kierowane jest do: kadry realizującej działania w obszarze usług społecznych, kadry realizującej usługi społeczne, w tym usługi opieki długoterminowej, kandydatów do świadczenia usług opieki długoterminowej, opiekunów faktycznych, opiekunów osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, osób dotkniętych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, osób korzystających z usług opiekuńczych, usług wytchnieniowych, usług asystencji, osób sprawujących opiekę nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami czy osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, osób starszych zagrożonych izolacją i wyłączeniem z życia społecznego, osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, osób z niepełnosprawnościami, osób z problemami zdrowia psychicznego, osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, osób zawodowo świadczących usługi opieki długoterminowej, osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób starszych i z niepełnosprawnościami.
Ponadto, pierwszeństwo udziału w projekcie powinny mieć osoby:
a) o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
b) z niepełnosprawnością sprzężoną;
c) z chorobami psychicznymi;
d) z niepełnosprawnością intelektualną;
e) z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10);
f) korzystające z programu FE PŻ;
g) zamieszkujące samotnie.
Realizacja usług znacznie poprawi sytuacje rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Usługi opiekuńcze, wytchnienia i asystencji pozwolą opiekunom na dowolna regulację czasem na odpoczynek, załatwienie spraw bieżącego funkcjonowania życia własnego i rodziny. Dla wielu będzie okazją na włączenie się w aktywność w środowisku lokalnym.
Wsparciem zostaną objęte w sumie 84 osoby, z czego w Gminie Siechnice objętych wsparciem zostanie 28 osób.
Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach będą koordynować i monitorować przebieg realizacji Programu będąc w stałym kontakcie zarówno z osobami niepełnosprawnymi, jak i z osobami będącymi asystentami.
Świadczone wsparcie będzie trwać do końca marca 2027 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać pod numerem telefonu 71 311 39 68 wew. 114
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6227-uslugi_spoleczne_w_formie_opiekunczej.html
Gmina Żórawiana/Kobierzyce/Siechnice
1. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 6:33 z Żórawiny do Tarnogaju.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 6:30 z Żórawiny do Krzyków.
3. Zawieszone zostaną skrócone kursy linii 913 o godzinie: 7:15, 8:47 i 11:17 z Krzyków do Rzeplina.
4. Zawieszone zostaną skrócone kursy linii 913 o godzinie: 7:42, 10:15 12:15 z Rzeplina do Krzyków.
Gmina Długołęka
1. Zawieszony zostanie kurs linii 936 o godzinie 13:56 z Mirkowa do Mulickiej.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 936 o godzinie 13:58 z Mulickiej do Mirkowa.
3. Zawieszone zostanie kursowanie linii 941.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6226-zmiany_w_funkcjonowaniu_komunikacji.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6225-rozporzadzenie_ministra_rozwoju.html
Konkurs skierowany jest do Organizacji pozarządowych w rozumieniu art. 3 ust. 2 i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, które prowadzą działalność statutową związaną z realizacją zadania objętego konkursem oraz których terenem działania jest Województwo Dolnośląskie.
Celem konkursu ofert jest wyłonienie i sfinansowanie zadań podejmowanych na rzecz dolnośląskich seniorów.
Odbiorcami zadań są mieszkańcy województwa dolnośląskiego – w tym głównie seniorzy oraz osoby z otoczenia seniorów.
W ramach konkursu zlecone będą zadania polegające na:
1) prowadzeniu działań zapewniających wsparcie psychologiczne i środowiskowe seniorów, w tym wsparcie seniorów w sytuacjach kryzysowych, jako formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu,
2) wzmacnianiu różnych form aktywności i kompetencji seniorów, w tym również działań mających na celu przeciwdziałanie defaworyzacji oraz działań międzypokoleniowych,
3) działaniach edukacyjnych mających na celu wykształcenie zachowań i postaw prozdrowotnych seniorów, poszerzenie wiedzy o bezpiecznym stosowaniu leków w wieku senioralnym, promocję aktywnego i zdrowego stylu życia,
4) zdobyciu oraz podnoszeniu kompetencji cyfrowych, zwiększaniu wiedzy w zakresie bezpiecznego poruszania się i komunikacji w sieci, w tym korzystaniu z usług e-administracji.
Oferty należy składać do 6 lutego 2025 r. do godziny 15:30.
Termin realizacji zadania objętego konkursem - od 1 marca 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
Wysokość środków publicznych przeznaczonych w 2025 r. na realizację zadania publicznego wynosi 1 000 000 zł.
Maksymalna kwota sfinansowania pojedynczego projektu może wynieść 50 000 zł
Szczegółowe informacje oraz dokumenty dostępne są na stronie:
https://umwd.dolnyslask.pl/projekty-spoleczne/projekty-spoleczne/aktualnosci/artykul/otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-zadania-publicznego-pn-dolnoslaska-akademia-kompetencji-s-1/
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6224-rusza_nabor_ofert_ngo_w_konkursie.html
O projekcie
W ramach programu PROW 2014-2020 Stowarzyszenie Lider A4 zrealizowało przedsięwzięcie polegające na wykonaniu i posadowieniu 45 domków handlowych, które służą promocji produktów lokalnych. Domki te udostępniamy bezpłatnie lokalnym producentom oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z obszaru LGD Lider A4.
Domki handlowe będą wykorzystywane podczas lokalnych wydarzeń, takich jak festiwale, jarmarki czy inne inicjatywy kulturalne, umożliwiając lokalnym przedsiębiorcom dystrybucję i promocję ich produktów w dogodnych lokalizacjach.
Informacje dla producentów lokalnych
Lider A4 zaprasza producentów do współpracy oraz nieodpłatnego wynajmu domków handlowych. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów i dotarcia do szerszego grona odbiorców. Domki handlowe dostępne są w Siechnicach przy ul. Sportowej - Kąpielisko Błękitna Laguna.
Jak wynająć domek handlowy?
Aby zarezerwować domek, należy:
Pierwsza rezerwacja:
Kolejne rezerwacje:
Decydujące znaczenie mają kolejność zgłoszeń oraz asortyment produktów.
Kontakt
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
E-mail: [email protected]
Telefon: +48 787 933 844
Wspólnie promujmy to, co lokalne i wyjątkowe!
Zapraszamy do współpracy z LGD Lider A4 i dołączenia do grona lokalnych ambasadorów jakości!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6223-bezplatny_najem_domkow_handlowych_w.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6222-obowiazek_segregacji_tekstyliow_od.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6221-nabor_na_stanowisko_ds_remontow.html
Wszystkie dotychczasowe działania Ośrodka Pomocy Społecznej będą realizowane w takiej samej formie tj. świadczenia, pomoc finansowa, wsparcie psychologiczne i prawne, praca socjalna, działania skierowane do osób starszych i z niepełnosprawnością, profilaktyka uzależnień, przeciwdziałanie przemocy domowej, będą dalej realizowane.
Natomiast, nowopowstałe Centrum Usług Społecznych (CUS) będzie koordynatorem oferowanych działań i usług oraz źródłem informacji o dostępnych dla Was, mieszkanek i mieszkańców Gminy Siechnice, usługach społecznych dostępnych na terenie całej Gminy. Centrum Usług Społecznych będzie też realizowało nowe usługi z różnych obszarów wsparcia.
Celem Centrum będzie poprawa jakości życia poprzez realizację usług społecznych odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby społeczne. Będzie to możliwe dzięki szeroko przeprowadzonej diagnozie potrzeb i potencjału wspólnoty samorządowej.
CUS ma być miejscem, w którym każdy mieszkaniec i mieszkanka Gminy, bez względu na dochód i sytuację społeczną, otrzyma wsparcie i możliwość uzyskania różnych usług społecznych w sposób zindywidualizowany, w jednym miejscu. Realizacja usług odbywać się będzie przy ścisłej współpracy lokalnych usługodawców: organów administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej.
Przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach w Centrum Usług Społecznych w Gminie Siechnice możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 na realizację projektu pt.: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Siechnice” nr wniosku FED.07.07-IP.02-0007/24 Gmina Siechnice/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Okres realizacji: 01.01.2025 – 30.06.2027
● Całkowita wartość projektu: 5 179 918,69 zł
● Wartość dofinansowania UE: 4 920 858,69 zł
● Wkład własny: 259 060,00 zł
Będziemy na bieżąco informować Państwa o podejmowanych działaniach w ramach projektu.
Już dziś zapraszamy do śledzenia strony internetowej Gminy Siechnice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach https://gops-siechnice.org.pl , a także naszych social mediów.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6220-rozpoczyna_sie_przeksztalcanie_gops_w.html
Plan ten ma na celu zapewnienie przejrzystości procesu zakupowego, umożliwiając potencjalnym wykonawcom wcześniejsze zapoznanie się z harmonogramem i zakresem planowanych zamówień.
Dokument zawiera informacje takie jak przedmiot zamówienia, przewidywana wartość, tryb udzielenia zamówienia oraz orientacyjny termin wszczęcia postępowania. Obowiązek sporządzania planu wynika z przepisów prawa zamówień publicznych i jest istotnym elementem planowania budżetu oraz realizacji zadań przez instytucje publiczne.
Aktualny plan postępowań gminy Siechnice na 2025 rok znajduje się w załączniku.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6219-plan_postepowan_o_udzielenie_zamowienia.html
Trener Przemysław Biegański, doświadczony szkoleniowiec, poprzez uczestnictwo w kursie poszerzył swoje kompetencje trenerskie i wiedzę w zakresie sędziowania. Kurs ten był dla niego kolejnym krokiem w rozwoju zawodowym, co pozytywnie wpłynie na jakość prowadzonych przez niego treningów.
Mateusz Śliwka, będący jednym z najbardziej obiecujących wychowanków trenera Biegańskiego, podczas kursu przedłużył swoje uprawnienia sędziowskie na poziomie JUDGE C. Jednocześnie rozpoczął proces zdobywania kwalifikacji instruktorskich, co jest pierwszym krokiem w kierunku objęcia w przyszłości roli trenera karate. Warto podkreślić, że Mateusz swoją przygodę z karate rozpoczął pod okiem Przemysława Biegańskiego w wieku około 6–7 lat, a obecnie, w wieku 19 lat, podąża śladami swojego mentora.
Udział w kursie sędziowskim makroregionu D stanowi ważny element rozwoju zarówno dla trenera, jak i jego wychowanka. Ich wspólna pasja oraz zaangażowanie są doskonałym przykładem na to, jak sport łączy pokolenia, budując nie tylko umiejętności techniczne, ale również silne relacje międzyludzkie.
Gratulujemy!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6218-kurs_sedziowski_makroregionu_d_sukces.html
26 stycznia br. w godzianach od 14.00 do 19.00 w Centrum Kultury w Siechnicach przy ul. Fabrycznej 15 Fundacja DKMS organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz komórek macierzystych.
Rejestracja jest szybka, prosta i bezbolesna. Wystarczy pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnienie formularza. Dla osoby chorej na nowotwór krwi możesz stać się jedyną szansą na zdrowie i życie.
Zarejestrować się w bazie może każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat, nieposiadający znacznej nadwagi oraz świadomy swojego zobowiązania. Z pobranej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców. Proces trwa ok. 2-3 miesiące.
Nie zwlekaj – dołącz do bazy Fundacji DKMS i daj komuś nadzieję na nowe życie.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6217-fundacja_dkms_26_stycznia_br_mozesz_w.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6216-praca_w_gops_referent_ds_swiadczen.html
Wśród podopiecznych znajdziesz zwierzęta w różnym wieku, o różnych charakterach i potrzebach – od młodych, energicznych kociąt po starsze, doświadczone koty, które również zasługują na miłość i bezpieczeństwo.
Każdy kot to inna historia i niepowtarzalny charakter. Są u nas koty śmiałe, otwarte na kontakt, gotowe wskoczyć na kolana i „rozpłynąć się” pod wpływem ciepła dłoni. Są też te bardziej płochliwe, które potrzebują czasu, cierpliwości i delikatności, by zaufać człowiekowi.
W codziennej opiece widzimy coś więcej niż tylko ich piękne futerko czy zwinność. Koty pokazują nam swoje zaufanie, przywiązanie, radość z kontaktu, a czasem też smutek wynikający z długiego oczekiwania na dom. Nawet starsze koty, z siwiejącym futrem i zmęczonymi oczami, nie tracą nadziei. Wciąż przytulają się do rąk opiekuna, pokazując, jak bardzo potrzebują miłości i ciepła.
Wyzwanie – adopcja kotów nieoswojonych
Szczególną grupę w naszym schronisku stanowią koty, które nie są jeszcze w pełni oswojone z człowiekiem. Nie są jednak w stanie samodzielnie funkcjonować w środowisku naturalnym. Dlatego tak bardzo liczymy na wyjątkowych opiekunów – osoby gotowe dać tym kotom szansę, okazując cierpliwość i akceptację, nawet jeśli w zamian otrzymają niewiele. Te koty mogą nigdy nie wskoczyć na kolana czy domagać się pieszczot, ale ich życie i komfort zależą od Twojej decyzji.
Adopcja kota to nie tylko pomoc zwierzęciu – to również wzbogacenie swojego życia o wyjątkowego towarzysza. Koty potrafią być wierne, wdzięczne i pełne miłości. W zamian za Twoją opiekę odwdzięczą się ciepłem, przywiązaniem i radością z każdej wspólnej chwili.
Jeśli rozważasz adopcję, prosimy o przemyślaną i świadomą decyzję. Kot to zobowiązanie na lata, wymagające troski i uwagi. Nasi wolontariusze chętnie pomogą dobrać kota, który najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i oczekiwań.
W sprawie adopcji skontaktuj się z następującymi osobami:
781 830 301 – Justyna
505 076 880 – Małgosia
606 378 688 – Monika
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6215-olawskie_schronisko_dla_bezdomnych.html
Burmistrz Siechnic, Łukasz Kropski, otwierając spotkanie, podkreślił, że w walkę z powodzią zaangażowało się wiele osób i instytucji, których nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska. Wspomniał o mieszkańcach, którzy napełniali worki z piaskiem i pilnowali wałów, kołach gospodyń wiejskich przygotowujących posiłki dla wolontariuszy i żołnierzy, lokalnych przedsiębiorcach, którzy nieodpłatnie przekazywali żywność i sprzęt, druhach OSP, strażnikach miejskich i wszystkich innych osobach, które bezinteresownie pomagały w walce z naturą.
Podczas wydarzenia zaprezentowano filmy dokumentujące przebieg powodzi, a także przedstawiono analizę przyczyn i skutków żywiołu. Nawiązano również połączenie z por. Marcinem Wilkiem z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który dowodził akcją na naszym terenie. Porucznik Wilk wyraził uznanie dla wzorowej współpracy i zaangażowania mieszkańców.
Na zakończenie Burmistrz Łukasz Kropski oraz Zastępcy Burmistrza Paweł Jasięga i Jakub Kłosiński wręczyli podziękowania przede wszystkim przedstawicielom społeczności lokalnych, którzy odebrali je imieniu mieszkańców:
Wyróżnione osoby symbolizują wszystkich, którzy w tych trudnych chwilach nieśli pomoc i wsparcie na terenie naszej gminy. Nasz wspólny sukces w walce z żywiołem był możliwy dzięki solidarności i wzajemnemu wsparciu całej społeczności.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania przeciwpowodziowe i przyczynili się do ochrony naszej gminy. Państwa odwaga i zaangażowanie są nieocenione!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6214-podsumowalismy_dzialania.html
Szanowni Państwo,
W nowej EC Czechnica, od czwartku 16 stycznia 2025 r., rozpoczyna się kolejny
etap prac związanych z uruchomieniem i testami układów technologicznych oraz
konfiguracją urządzeń wytwórczych. Prace te wymagają nietypowego trybu pracy
obiektów nowobudowanej elektrociepłowni, co będzie wiązało się z emisją
nadmiernego hałasu w okresie do 18 stycznia 2025 r. Zapewniamy, że
podejmujemy wszelki działania, aby do minimum ograniczyć występowanie hałasu.
Emitowany hałas jest niestandardowy w porównaniu z typową eksploatacją
elektrociepłowni i wynika z konieczności przeprowadzenia testów oraz
optymalizacji układów technologicznych. Planowane zakończenie wszystkich
opisanych prac przewidujemy na 7 lutego 2025 r., przy czym w terminie od 18
stycznia do 7 lutego br. występowanie hałasu będzie miało jedynie charakter
okresowy i nie będzie występowało każdego dnia.
Po zakończeniu testów przywrócimy układ technologiczny do normalnej pracy bez
nadmiernej emisji hałasu do otoczenia.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6213-komunikat_dot_nowej_ec_czechnica_w.html
Wyróżnione osoby to przedstawiciele tych, którzy czynnie uczestniczyli niosąc bezinteresowną pomoc i zaangażowani byli w działania w trakcie powodzi. Nie sposób ich wszystkich wymienić i wyróżnić, dlatego też na ręce osób ich reperezentujących złożono podziękowanie.
Uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą zjawisk towarzyszących powodzi i strat w jej wyniku, a także filmy dokumentujące tamte wydarzenia. W trakcie wydarzenia nawiązano połączenie z por. Marcinem Wilkiem z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który na terenie naszej gminy dowodził akcją. Porucznik podkreślił, jak ważne było zjednoczenie sił, współpraca oraz poczucie wspólnoty, pomoc indywidualnych osób i zrozumienie.
Na zakończenie Burmistrz Siechnic wraz z Zastępcami: Pawłem Jasięgą i Jakubem Kłosińskim wręczyli podziękowania wszystkim zaangażowanym, zaznaczając, że sukces w walce z żywiołem był możliwy dzięki niezwykłej solidarności i wzajemnemu wsparciu wszystkich osób biorących udział w akcji.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6212-spotkanie_podsumowujace_dzialania.html
W związku z wprowadzeniem zmiany godziny odjazdu pociągu na trasie Siechnice–Wrocław Główny, która weszła w życie 15 grudnia 2024 r. wywołując niezadowolenie mieszkańców z przesunięcia kursu z godziny 7:55 na 8:20, Burmistrz Siechnic wystąpił do Dyrekcji Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z prośbą o wyjaśnienie przyczyn tej zmiany.
W odpowiedzi przekazano, że decyzja o przesunięciu godziny kursu wynikała z wniosków mieszkańców, którzy postulowali umożliwienie bezpośredniej relacji z Dworca Głównego do centrum biurowego w rejonie stacji Wrocław Mikołajów. Dzięki tej zmianie pasażerowie zyskali lepszy dojazd do miejsc pracy w kluczowych lokalizacjach Wrocławia.
Rozumiejąc jednak, że zmiana ta może generować utrudnienia dla niektórych pasażerów, podjęto decyzję o wprowadzeniu dodatkowych połączeń. Nowe kursy będą obowiązywać od 9 marca 2025 r., wraz z kolejną zmianą rozkładu jazdy.
Nowe połączenia obejmują:
Wprowadzone rozwiązania mają na celu poprawę komfortu i wygody podróży oferując więcej opcji w godzinach porannych. Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 9 marca 2025 roku. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z planowanymi zmianami i korzystania z udostępnionych połączeń.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6211-nowe_polaczenia_w_rozkladzie_jazdy.html
Ogromny sukces podczas zawodów odniosła para taneczna Wojciech Sambor i Barbara Gerber, mieszkańcy gminy Siechnice, trenujący na co dzień w klubie Dance Project Wrocław. W niedzielę, podczas drugiego dnia zmagań, Wojtek i Basia zdobyli 2. miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrzów Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kombinacji 8 tańców, w kategorii Under 12.
To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem ich ciężkiej pracy, talentu i zaangażowania. Para od lat rozwija swoje umiejętności taneczne pod okiem doświadczonych trenerów z Dance Project Wrocław, co zaowocowało tak prestiżowym wyróżnieniem.
Serdecznie gratulujemy Wojtkowi i Basi tego wspaniałego sukcesu oraz życzymy dalszych osiągnięć na parkietach tanecznych zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6210-sukces_pary_tanecznej_z_gminy_siechnice.html
Głównym celem projektów edukacyjnych jest rozwijanie kompetencji uczniów w różnych obszarach, a także aktywizacja uczniów, włączenie ich w proces uczenia się przez działanie. Do międzynarodowego seminarium polsko – francuskiego zakwalifikowała się Pani Katarzyna Giezek, która przygotowała projekt o nazwie „Od La Fontainea do Krasickiego”. Bajki, które nas łączą i mają na celu poznanie oraz porównanie bajek francuskich i polskich takich jak „Mrówka i konik polny” oraz „Lis i bocian” Jeana de La Fontainea, a także „Mysz i żółw” oraz „Słoń i pszczoła” Ignacego Krasickiego.
Pani Katarzyna Giezek jest nauczycielem mianowanym w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich, jest również wychowawcą klasy trzeciej.
Założeniem projektu były między innymi działania, które będą sprzyjać nie tylko rozwijaniu wiedzy literackiej, ale także wspierać rozwój kompetencji językowych, artystycznych i społecznych uczniów. Analiza bajek pozwoli na rozwijanie umiejętności interpretacji, tworzenie kreatywnych projektów plastycznych i teatralnych ze zwierzętami
w tle oraz poszerzanie znajomości języka angielskiego.
Seminarium eTwinning z udziałem Pani Katarzyny Giezek odbędzie się 31 stycznia - 2 lutego 2025 r., w Nicei, we Francji.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6209-nauczycielka_z_zernik_wroclawskich_na.html
Program warsztatów:
Zapisy i informacje:
Telefon lub SMS: 608 816 033
Dołącz, by spędzić ferie w kreatywny i niezapomniany sposób!
Opis zajęć w załczniku!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6208-warsztaty_z_ewa_maszczyk_podczas_ferii.html
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych zawodników za ich nieocenione wsparcie i doping, a także organizatorom i sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.
Każdy start to kolejny krok w rozwoju młodych sportowców. Jesteśmy dumni z ich determinacji i wyników, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6207-gratulacje_dla_mks_siechnice.html
Zapraszamy na Szydełkowe Popołudnia – cykl bezpłatnych warsztatów, podczas których poznasz tajniki szydełkowania i stworzysz własnoręcznie piękną poszewkę na poduszkę!
Spotkania są skierowane do osób dorosłych – zarówno do tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szydełkiem, jak i tych, które chcą poszerzyć swoje umiejętności. To świetna okazja, by kreatywnie spędzić czas, zrelaksować się i poznać innych miłośników rękodzieła.
Terminy:
23.01.2025
30.01.2025
g.17:30
Co zabrać na spotkanie?
● Włóczkę w wybranym kolorze (2 motki),
● Szydełko odpowiednie do wybranej włóczki.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
Dołącz do nas w świetlicy w Kotowicach i przekonaj się, jak wiele radości może dać szydełkowanie!
ADRES:ul. Podwalna 3, KotowiceKONTAKT:tel. 692 473 335e-mail: [email protected]Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6206-szydelkowe_popoludnia_w_kotowicach.html
Bilety na publiczny transport zbiorowy, którego organizatorem jest Gmina Siechnice (linie nr: 80/800 I 81/810) dystrybuowane są przez operatora we wszystkich autobusach poprzez mobilne punkty sprzedaży – biletomaty ( w przypadku awarii biletomatu sprzedaż biletów prowadzona jest przez kierowców autobusu), w stacjonarnych punktach tj. w Siechnicach kawiarnia „Cynamon” ul. Kościelna 2 oraz we Wrocławiu w siedzibie operatora ul. Krasińskiego 15a/5 oraz poprzez aplikację mobilną.
Do korzystania z przejazdów bezpłatnych uprawnieni są:
- Dzień bez Samochodu, organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu,
- Dni Siechnic.
- osoby bezrobotne kierowane do pracodawców zgodnie z napływem ofert pracy – w okresie 90 kolejnych dni od dnia wydania przez Powiatowy Urząd Pracy dokumentu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów z tego tytułu,
- osoby bezrobotne kierowane na szkolenia – w pierwszym miesiącu trwania szkolenia; uprawnienie to przysługuje w dni powszednie od poniedziałku do piątku, raz na 12 miesięcy, licząc od dnia zakończenia ważności poprzedniego dokumentu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów z tego tytułu.
Do korzystania z przejazdów ulgowych uprawnieni są:
BILETY GMINNE 90-minutow - zakres uprawnienia |
Cena biletu normalnego |
Cena biletu ulgowego |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice |
3,40 zł |
1,70 zł |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice i miasta Wrocławia |
4,30 zł |
2,15 zł |
BILETY GMINNE 7-dniowe zakres uprawnienia |
Cena biletu normalnego |
Cena biletu ulgowego |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice |
20,00 zł |
10,00 zł |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice i miasta Wrocławia |
36,00 zł |
18,00 zł |
BILETY GMINNE 30-dniowe zakres uprawnienia |
Cena biletu normalnego |
Cena biletu ulgowego |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice |
50,00 zł |
25,00 zł |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice i miasta Wrocławia |
110,00 zł |
55,00 zł |
BILETY ZINTEGROWANE z BILETAMI GMINY WROCŁAW zakres uprawnienia |
Cena biletu normalnego |
Cena biletu ulgowego |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej oraz wszystkimi liniami komunikacji miejskiej we Wrocławiu |
68,00 + wartość biletu aglomeracyjnego Wrocławia |
34,00 + wartość biletu aglomeracyjnego Wrocławia |
BILETY ZINTEGROWANE z POCIĄGAMI OPERATORA KOLEJOWEGO - zakres uprawnienia |
Cena biletu normalnego |
Cena biletu ulgowego |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice oraz pociągami w klasie 2 Kolei Dolnośląskich (KD) na trasie wskazanej na bilecie kolejowym uwzględniającej linię kolejową nr 277 (Jelcz-Laskowice – Siechnice – Wrocław) |
51,80 + wartość biletu Kolei Dolnośląskich (KD) |
25,90 + wartość biletu Kolei Dolnośląskich (KD) |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice oraz pociągami w klasie 2 Kolei Dolnośląskich (KD) na trasie wskazanej na bilecie kolejowym uwzględniającej linię kolejową nr 132 (Oława – Święta Katarzyna – Wrocław) |
85,80 + wartość biletu Kolei Dolnośląskich (KD) |
42,90 + wartość biletu Kolei Dolnośląskich (KD) |
przejazdy liniami Siechnickiej Komunikacji Publicznej na obszarze gminy Siechnice oraz pociągami w klasie 2 Kolei Dolnośląskich (KD) na trasie wskazanej na bilecie kolejowym uwzględniającej linię kolejową nr 276 Strzelin – Smardzów Wrocławski – Wrocław) |
85,80 + wartość biletu Kolei Dolnośląskich (KD) |
42,90 + wartość biletu Kolei Dolnośląskich (KD) |
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6205-przewodnik_po_dostepnych_biletach.html
Kolędowanie z Dźwiękodziełem i Kantatą
To wieczór pełen magii i radości, wypełniony najpiękniejszymi polskimi kolędami, takimi jak:
Z Narodzenia Pana
Przybieżeli do Betlejem
Pójdźmy wszyscy do Stajenki
W Dzień Bożego Narodzenia
Nie zabraknie również największych zagranicznych przebojów świątecznych, takich jak:
Last Christmas
Merry Christmas Everyone
Z kopyta kulig rwie
Wspólne kolędowanie poprowadzi Anna Szul, która przygotowała oba zespoły do tego muzycznego wydarzenia.
Data: 27 stycznia 2025 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Klub Relaks w Siechnicach, ul. Fabryczna 15
Wstęp wolny!
Przyjdź i poczuj wyjątkową atmosferę świąt w gronie sąsiadów i przyjaciół. Czekamy na Ciebie!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6203-pokoledujmy_wspolnie_z_kantata_i.html
Strategia WrOF 2050 będzie dokumentem definiującym najważniejsze wspólne potrzeby społeczne, gospodarcze i środowiskowe w perspektywie 2050 r.
Pierwszym etapem prac związanych z opracowaniem Strategii WrOF jest diagnoza sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej. Jej istotnym elementem jest wiedza nt. potrzeb i problemów rozwoju tego obszaru, która pochodzi bezpośrednio od mieszkańców. W celu pozyskania opinii mieszkańców WrOF zaplanowano badanie ankietowe. Zachęcamy do wypełnienia przygotowanej ankiety. Zawiera ona pytania odnoszące się do jakości życia i potrzeb rozwoju WrOF.
Wrocławski Obszar Funkcjonalny (WrOF) tworzą następujące jednostki samorządu terytorialnego: Gmina Wrocław, Gmina Jelcz–Laskowice, Gmina Kąty Wrocławskie, Gmina Oborniki Śląskie, Gmina Siechnice, Gmina Sobótka, Gmina Trzebnica, Miasto Oleśnica, Miasto Oława, Gmina Czernica, Gmina Długołęka, Gmina Dobroszyce, Gmina Kobierzyce, Gmina Miękinia, Gmina Oleśnica, Gmina Oława, Gmina Wisznia Mała, Gmina Zawonia, Gmina Żórawina.
Link do ankiety: https://www.badania-ipc.pl/poll/index.php/816998/lang-pl
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6202-badanie_ankietowe_dotyczace_jakosci.html
Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2025 roku podmiotem odpowiedzialnym za odbiór martwych zwierząt z terenu gminy Siechnice (z wyłączeniem dróg krajowych, powiatowych, wojewódzkich, terenów kolejowych oraz rzek) będzie firma ORFIN Łukasz Orfin sp. z o.o., ul. Brzozowa 23, 55-040 Domasław, telefon: 669 948 60.
Odbiór rannych (żywych) zwierząt z terenu gminy Siechnice (z wyłączeniem dróg krajowych, powiatowych, wojewódzkich, terenów kolejowych oraz rzek) będzie nadal realizowany przez firmę: Tomasz Grabiński Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt „Kątna”, telefon: 502 518 855.
Za odbiór martwych i rannych zwierząt z dróg, terenów kolejowych oraz rzek odpowiadają:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
(pas drogowy drogi krajowej nr 94)
Tel.: 71 320 98 18
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
(pas drogowy dróg wojewódzkich)
Tel.: 609 990 969
Obwód Drogowy w Sulimowie
(pas drogowy dróg powiatowych)
Tel.: 71 311 66 16
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
(tereny kolejowe)
Tel.: 784 087 520
E-mail: [email protected]
Zarząd Zlewni we Wrocławiu
(rzeki i ich tereny przyległe)
E-mail: [email protected]
Prosimy o kontakt z odpowiednim podmiotem w zależności od lokalizacji zdarzenia.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6199-informacja_o_odbiorze_martwych_i.html
Z tegorocznego budżetu naszej gminy, Gmina Wrocław otrzyma pomoc finansową w formie dotacji celowej. Kwota nieprzekraczająca 184,5 tys. zł. pozwoli opracować koncepcję uproszczonej trasy tramwajowej od pętli przy ul. Kajdasza we Wrocławiu do pętli zlokalizowanej na naszym terenie w Żernikach Wrocławskich. Realizacja takiego projektu oznacza w perspektywie dla mieszkańców naszej gminy szybszy i dogodniejszy dojazd do Wrocławia. Trzeba wiedzieć, że we Wrocławiu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395 w rejonie ulic Bardzkiej, Buforowej i Kajdasza realizowane są już roboty budowlane związane z uruchomieniem u naszego sąsiada komunikacji zbiorowej na Jagodno.
Pomoc rzeczowa w wysokości ponad 127 tys. złotych . zostanie też udzielona z budżetu naszej gminy dla Województwa Dolnośląskiego. W ramach tej kwoty będzie opracowana dokumentacja projektowa przebudowy skrzyżowania ul. Strzelińskiej z ul. Kolejową w Żernikach Wrocławskich wraz z budową ścieżki pieszo rowerowej.
Z naszego gminnego budżetu pomoc rzeczową otrzyma Powiat Wrocławski. Kwota nie przekraczająca 54 tys. zł będzie przeznaczona na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy fragmentu drogi powiatowej nr 1938D w Żernikach Wrocławskich. Zostanie tam zbudowana droga dla pieszych i rowerów.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6198-nasza_gmina_wspierajac_samorzadowych.html
Pod numerem telefonu 71 78 60 929 można uzyskać szczegółowe informacje, odpowiedzi na pytania oraz pomoc w rozwianiu wszelkich wątpliwości.
Zachęcamy do korzystania z tej formy kontaktu oraz do udostępniania informacji innym zainteresowanym.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6197-uruchamiamy_linie_informacyjna.html
Szczegóły dotyczące tych punktów:
https://www.sleza-olawa.pl/strona-3327-informacje_o_pszok.html
https://www.sleza-olawa.pl/strona-3328-informacje_o_mpszok.html
Przed odwiezieniem choinki do wyżej wymienionych miejsc prosimy o zapoznanie się z regulaminem PSZOK i MPSZOK
Jeżeli nie mogą państwo dostarczyć choinek do w/w punktów, drzewka zostaną również odebrane sprzed posesji, razem z odpadami komunalnymi. W takim wypadku prosimy, żeby rozdrobnione choinki umieścić w pojemnikach na odpady komunalne (w zależności od zadeklarowanej zbiórki odpadów choinka należy umieścić w pojemniku na odpady „BIO” lub w pojemniku na odpady „ZMIESZANE”.
Dodatkowo w najbliższy weekend (11-12 stycznia) mogą Państwo przywieźć swoją żywą choinkę w całości na parking przy błękitnej lagunie, skąd zostanie odebrana, rozdrobniona i zutylizowana.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6196-co_zrobic_z_choinka_po_swietach.html
I tydzień ferii: 3–7 lutego 2025 r. – 2 grupy po 20 osób.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 08:00–16:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach (hala sportowa przy szkole - ul. Księżnej Anny z Przemyślidów).
Program zajęć obejmuje:
Koszt udziału: 300 zł.
Zgłoszenia:
Wyłącznie w formie papierowej w dniu 16 stycznia 2025 r., w godzinach 7:00–10:00, w Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach (ul. Osiedlowa 2, wejście od sali gimnastycznej).
Wymagane dokumenty:
Wymienione dokumenty oraz szczegółowe informacje (w tym Warunki naboru uczestników) dostępne są na stronie www.gops-siechnice.org.pl, pod numerem telefonu 71 311 39 68 w. 109, lub u Kierownika ferii zimowych pod numerem telefonu 796 232 805.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z Warunkami naboru uczestników.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6195-ferie_na_sportowo_z_gminnym_osrodkiem.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6194-komunikat_zgk_obnizone_cisnienie_wody_w.html
Pełnienie funkcji rodziny wspierającej może być powierzone osobom z bezpośredniego otoczenia dziecka (np. sąsiedzi, dziadkowie, krewni, znajomi), które nie były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.
Zadaniem rodziny wspierającej jest aktywna pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych w rodzinach tego wymagających.
Formy pomocy mogą być różne, uzależnione od potrzeb oraz współpracy między zainteresowanymi.
Dotyczyć one mogą:
Z rodziną wspierającą zawierana jest umowa, która określa zasady wspierania, a także możliwość zwrotu kosztów związanych z udzielaniem pomocy.
Aby zostać rodziną wspierającą należy:
Osoby, które nie mogą pełnić funkcji rodziny wspierającej:
Rodzina wspierająca nie otrzymuje wynagrodzenia z tytułu pełnienia tej funkcji, ale może otrzymywać zwrot niektórych kosztów związanych z udzielaniem wsparcia.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6193-gops_siechnice_szuka_kandydatow_na.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6192-komunikat_zgk_przerwa_w_dostawie_wody_w.html
Nowy program, stworzony z myślą o pełnej integracji z innymi aplikacjami wykorzystywanymi przez jednostki edukacyjne, otwiera zupełnie nowe możliwości. Jego wdrożenie jest odpowiedzią na potrzeby usprawnienia procesów księgowych, budżetowych i kadrowych, co ostatecznie pozwala na bardziej precyzyjne zarządzanie finansami w sektorze edukacyjnym.
Główne zalety nowego systemu:
Integracja z innymi aplikacjami
Przyspieszone procesy księgowe
Szybsze projektowanie budżetu
Większa przejrzystość danych
Pierwsze reakcje Zespołu ds. Budżetu Edukacji na Vulcan są jednoznacznie pozytywne. Pracownicy podkreślają, że nowy program znacznie ułatwia ich codzienną pracę, umożliwiając skupienie się na kluczowych aspektach zarządzania finansami.
Wdrożenie nowego systemu nie byłoby możliwe bez odpowiedniego szkolenia pracowników. Zespół przeszedł intensywne szkolenia, które pozwoliły zapoznać się z funkcjami programu i opanować go w praktyce. Dzięki temu każdy członek zespołu może w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje nowe oprogramowanie.
Zmodernizowany system księgowy to krok milowy w pracy Zespołu ds. Budżetu Edukacji na Vulcano. Dzięki niemu realizacja celów finansowych w obszarze edukacji będzie przebiegać szybciej, sprawniej i z większą precyzją. To dowód na to, że inwestycja w nowoczesne technologie może przynosić wymierne korzyści zarówno dla pracowników administracji, jak i dla całej społeczności korzystającej z efektów ich pracy.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6191-nowoczesne_zarzadzanie_budzetem.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6190-sad_rejonowy_w_olawie_ogloszenie.html
Podczas spotkań Burmistrz Łukasz Kropski osobiście omówi wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy komunikacji gminnej i odpowie na Państwa pytania. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych rozkładach jazdy i rozwiązaniach komunikacyjnych oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie wątpliwości.
Terminy i lokalizacje spotkań:
Prosimy osoby chętne do udziału w spotkaniu o potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu: 71 786 09 75 lub e-mailem na adres: [email protected].
Zachęcamy do udziału!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6189-zmiany_w_komunikacji_autobusowej.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6188-zaproszenie_na_webinarium_cedur_dla.html
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, stanowiący około 23% wszystkich zachorowań wśród kobiecych nowotworów i będący przyczyną około 14% zgonów. Mammografia jest jednym z badań wykonywanych w ramach profilaktyki raka piersi jako badanie przesiewowe przy użyciu promieniowania X. Pozwala wykryć wczesne zmiany nowotworowe, jak również te, które nie dają się wyczuć podczas badania palpacyjnego, wielkości nawet 2-3 mm. Polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi i trwa kilka minut.
Więcej o Programie Profilaktyki Raka Piersi przeczytają Państwo TUTAJ
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6187-bezplatna_mammografia_6_lutego_br_w.html
Oblodzenie, szczególnie w połączeniu z mgłą i niskimi temperaturami, jest jednym z najniebezpieczniejszych zjawisk atmosferycznych występujących zimą. Aby zrozumieć, jak się tworzy i jakie czynniki atmosferyczne mają na nie wpływ, warto przyjrzeć się mechanizmom jego powstawania oraz skutkom, jakie może wywoływać.
Oblodzenie to zjawisko atmosferyczne, które polega na tworzeniu się warstwy lodu na powierzchniach, takich jak drogi, chodniki, mosty, linie energetyczne czy samoloty. Jest ono nie tylko uciążliwe, ale także niebezpieczne, szczególnie w kontekście transportu i infrastruktury. Aby zrozumieć, jak powstaje oblodzenie i jakie czynniki atmosferyczne je warunkują, warto przeanalizować procesy fizyczne i meteorologiczne, które odgrywają kluczową rolę w jego formowaniu.
Jak powstaje oblodzenie?
Oblodzenie pojawia się w wyniku kondensacji wilgoci w atmosferze lub opadów w temperaturach bliskich 0°C lub poniżej. Główne mechanizmy prowadzące do powstawania oblodzenia to:
Czynniki atmosferyczne sprzyjające oblodzeniom
Powstawanie oblodzenia zależy od wielu czynników atmosferycznych, które mogą różnić się w zależności od regionu, pory roku czy specyficznych warunków pogodowych. Oto najważniejsze z nich:
Skutki oblodzeń
Oblodzenie ma szeroki wpływ na różne aspekty życia codziennego:
Jak chronić się przed oblodzeniem
Pamiętajmy o monitorowaniu pogody
Regularne sprawdzanie prognozy pogody pozwala przygotować się na potencjalne oblodzenie. Ostrzeżenia meteorologiczne są cennym źródłem informacji.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6186-oblodzenia_jak_powstaja_i_jakie.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6185-konkurs_dla_kol_gospodyn_wiejskich.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6184-zmiana_aplikacji_kiedywywoz_na.html
Społecznicy z Rady czują się czasami tak, jakby przebywali w oku emocjonalnego cyklonu. Wypełniają część pu-blicznej przestrzeni między władzą i obywatelami, czasami dowcipnie nazywaną „strefą zgniotu". Kilkunastu osobom funkcjonującym w Radzie wcale nie jest tak łatwo mierzyć się z problemami i nadziejami, dodawać otuchy, uspokajać, rozważać racje. Jednak sporo osób naprawdę docenia swoich osiedlowych radnych i mówi, że pełnią role, które są nie do zastąpienia - nawet przez media społecznościowe. Prawda czy przesada? Na krótkie spotkanie - aby w wybranych aspektach podsumować dotychczasowy przebieg kadencji, począwszy od maja 2023 roku - przybyli: Paulina Kita - przewodnicząca Rady oraz Alina Klosowska i Kamil Piwowarski - członkowie.
Czy czujecie się potrzebni?
Alina Kłosowska:
Jak najbardziej. Bywa, że stajemy się pośrednikami między mieszkańcami a miejskimi urzędnikami, swego rodzaju pasem transmisyjnym wzmacniającym głos obywatelski. Najczęściej proszą o to osoby, którym jakaś ważna sprawa leży na sercu, lecz wydaje się im, że nie mają odpowiedniej siły przebicia. Niektórzy też urzędu odwiedzić po prostu nie chcą albo nie mają na to czasu.
Paulina Kita:
Jesteśmy również postrzegani jako mediatorzy. Są ludzie, którzy nie do końca odnajdują się w gąszczu formalności, nie wiedzą, do kogo się udać, a czasami jak rzeczowo formułować problemy, oczekiwania, postulaty. Łatwiej im w takiej sytuacji samodzielnie lub przy wsparciu sąsiadów dotrzeć do osiedlowego radnego. Mieszkańcy dobrze wiedzą, że porozmawiamy z każdym, a sprawy potraktujemy poważnie.
Kamil Piwowarski:
Częstokroć bez uzasadnionej przyczyny mamy do czynienia z przeszkodami w komunikowaniu się. I przeważnie nie wynika to z czyjejś niekompetencji, braku dobrej woli lub cierpliwości, żeby należycie wsłuchać się w jakąś sprawę. Bariery powstają w głowie człowieka – niektórzy już na wstępie uważają, iż coś jest zbyt skomplikowane, że wymaga wielkiego wysiłku, ogromu czasu. A to są złudne wyobrażenia.
Czy jesteście skuteczni?
Alina Kłosowska:
Skuteczności na 100% nigdy nie było i nie będzie. Patrząc na własne działania, trzeba się przygotować także na poczucie niedosytu. Wiadomo na przykład, że utrzymuje się spore niezadowolenie związane z jakością wody pitnej. Tak dużego, zadawnionego problemu z dnia na dzień nie da się załatwić. Na pewno zawsze staramy się pomóc. Trzeba jednak mieć cywilną odwagę i umieć czasami powiedzieć, że ludzie nie zawsze mają rację. Obserwujemy w naszej społeczności cechy dobre, ale dostrzegamy też niepokojące zjawiska. Nasila się na przykład poziom daleko idącej roszczeniowości. Łatwo się krytykuje, na przykład jakość drogi, a potem okazuje się, że nie zarządza nią gmina tylko powiat.
Kamil Piwowarski:
Nie chcemy, by utożsamiano nas z załatwiaczami. To zrozumiałe, że każdy by chciał, żeby w naszej gminie powstawało więcej dróg, chodników, żeby korzystając z infrastruktury piesi byli bardziej bezpieczni. Jednak część ludzi bezkrytycznie wierzy, że wszystko da się zrobić wręcz natychmiast, bez uwzględnienia planów, finansów, formalności czy ścieżek decyzyjnych. Musimy potrafić rozentuzjazmowanym osobom wytłumaczyć, jakie są realia, wyjaśnić uwarunkowania, opisać, co się może wydarzyć w bliższej i dalszej perspektywie. Ale zdarzają się też skuteczne działania „błyskawiczne”. Przykładowo – ludziom grającym w siatkówkę na kąpielisku „Laguna” często wpadała do rowu piłka. Po naszej interwencji pojawiła się tam specjalna osłona i już nie ma problemu. Naszą skuteczność chcemy również mierzyć tym, jak dalece ludzi integrujemy i aktywizujemy na lokalnym poziomie. To też daje dużo satysfakcji.
Paulina Kita:
Czasami bardzo trudne, ale przecież możliwe, jest doprowadzenie do sąsiedzkich kompromisów i uzgodnień. Mogę posłużyć się przykładem z ul. Zacisze w Siechnicach. Zamontowano tam próg zwalniający. Jednej osobie z uwagi na generowanie hałasu zaczął bardzo przeszkadzać, inni zaś dostrzegali dobrodziejstwa z jego usytuowania. Ostatecznie po doprowadzeniu do pewnych przeróbek wspomniany próg nie stanowi już problemu.
Jak kontaktujecie się z mieszkańcami?
Kamil Piwowarski:
Nie funkcjonujemy w społecznej próżni. Każdy z nas ma grono sąsiadów, znajomych, jesteśmy łatwo dostępni i aktywni w sieci. W ten sposób czerpiemy wiedzę o rzeczywistości, mamy dobrą orientację w różnych zjawiskach. Ja preferuję bezpośrednie rozmowy z ludźmi.
Paulina Kita:
Staram się maksymalnie ułatwić kontakt ze sobą i z Radą. Sądzę, że nie ma żadnego problemu, żeby do nas dotrzeć osobiście, skontaktować się mailowo, telefonicznie. Jak to zrobić, informujemy na ulicznych tablicach ogłoszeń i w mediach społecznościowych.
Alina Kłosowska:
Najbardziej doceniam osobiste relacje. Już z rana, wychodząc na zakupy, spotykam wielu ludzi. Chęć do rozmowy jest zawsze po obu stronach. Taki sposób komunikowania się to prawdziwa kopalnia wiedzy o rzeczywistości.
Jak organizujecie sobie pracę?
Paulina Kita:
Uważam, że bardzo sprawdza się system opiniowania przez Radę tych wszystkich rozwiązań i projektów, które mają zasadniczy wpływ na funkcjonowanie Siechnic. Urząd Miejski dba o to, żeby trafiały do nas odpowiednie materiały i dokumenty. Ostatnio opiniowaliśmy na przykład wnioski do przyszłorocznego budżetu oraz nowe rozkłady komunikacji autobusowej, jakie mają obowiązywać od przyszłego roku. Rada nie jest gremium, które ze wszystkimi i we wszystkim się zgadza. Zdarzały się opinie negatywne, były różnice zdań. I nikogo to nie dziwi. Tematyczne spotkania Rady są planowane z wyprzedzeniem i często mają otwartą formułę – przyjść na nie może każdy mieszkaniec.
Kamil Piwowarski:
W Radzie różnimy się wiekiem, doświadczeniami życiowymi, wykonujemy różne zawody, mamy różne sympatie polityczne. To jednak nie przeszkadza nam w efektywnej pracy. Obdarzamy się szacunkiem i niezbędnym zaufaniem, uznając to za najważniejsze dobro publiczne. W swoim gronie dyskutujemy o siechnickich sprawach tak długo, jak trzeba, starając się wypracować konsensus. Choć zdarzało się, że zajmowaliśmy stanowisko większością głosów.
Alina Kłosowska:
Organizujemy lub współuczestniczymy w różnych publicznych wydarzeniach, akcjach społecznych. Przyczyniamy się do integracji mieszkańców – a przecież ciągle ich przybywa, jesteśmy pełnym młodości miastem i gminą - to dla nas jest bardzo ważny cel.
Opracował: Jan Wawrzyniak
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6183-informuja_posrednicza_mediuja_integruja.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6182-nieodplatna_pomoc_prawna_poradnictwo.html
Projekt obejmował również stworzenie inteligentnego systemu z zastosowaniem układu miękkiego startu oraz modułu, który w określnych godzinach późno nocnych przeprowadzi płynną redukcje natężenia oświetlenia.
Realizacja zadania pozwoliła na zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o około 65% rocznie, natomiast redukcja emisji CO2 o 69% rocznie.
Równocześnie Tauron Nowe Technologie w porozumieniu z Gminą Siechnice prowadzi również na swojej infrastrukturze wymianę opraw nieenergooszczędnych na oprawy LED.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6181-gmina_siechnice_zakonczyla_modernizacje.html
Pozostałe kursy obowiązują bez zmian.
Szczegółowy rozkład jazdy znajdują się w załączeniu poniżej.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6180-organizacja_komunikacji_w_dniu_31_12.html
Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z nowymi rozkładami i trasami przed planowaną podróżą.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt właściwymi jednostkami organizującymi transport w Gminie Siechnice - 71/786-09-29.
Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z nowymi rozkładami i trasami przed planowaną podróżą.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt właściwymi jednostkami organizującymi transport w Gminie Siechnice – Związek Powiatowo-Gminny OPGP - 71/313-21-20.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6178-zmiany_w_komunikacji_autobusowej_w.html
Wszystkie wpłaty można realizować przelewem na rachunki bankowe Gminy Siechnice lub w placówce Banku Spółdzielczego w Oleśnicy O/Siechnice naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Siechnicach przy
ul. Jana Pawła II 27B w godzinach pracy Banku.
Za niedogodności przepraszamy.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6179-punkt_obslugi_platnosci_bezgotowkowych.html
Drodzy Mieszkańcy,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten wyjątkowy czas upłynie w radości, spokoju i bliskości najbliższych, a magia świąt napełniła Wasze domy ciepłem, miłością i harmonią.
Dziękujemy Wam za współtworzenie naszej lokalnej wspólnoty. Razem budujemy miejsce, w którym warto żyć.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6177-wesolych_swiat.html
Drodzy Mieszkańcy,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten wyjątkowy czas upłynie w radości, spokoju i bliskości najbliższych, a magia świąt napełniła Wasze domy ciepłem, miłością i harmonią.
Dziękujemy Wam za współtworzenie naszej lokalnej wspólnoty. Razem budujemy miejsce, w którym warto żyć.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6177-swiateczne_zyczenia.html
Szanowni Państwo,
zaplanowaliśmy przerwę świąteczną w placówkach CK.
Poniżej szczegóły:
● Siechnice
Biuro CK: w dniach 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
Miejska Biblioteka Publiczna: w dniach 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
Klub Relaks: w dniach 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
● Święta Katarzyna
Biblioteka Publiczna: w dniach 24.12.2024-1.01.2025 nieczynne
Klub Tęcza: 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
● Radwanice
Biblioteka Publiczna: 23.12.2024-1.01.2025 nieczynne
Klub Słońce: 23.12.2024-10.01.2025 nieczynne
● Żerniki Wrocławskie
Biblioteka Publiczna: 23.12.2024-15.01.2025 nieczynne
Klub Kuźnia: 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
● Kotowice
Biblioteka Publiczna: 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
Świetlica: 23.12.2024-7.01.2025 nieczynne
● Iwiny
Świetlica: 23.12.2024-6.01.2025 nieczynne
● Groblice
Biblioteka Publiczna: 20.12.2024-6.01.2025 nieczynne
Życzymy dobrego odpoczynku i do zobaczenia w Nowym Roku!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6175-przerwa_swiateczna_w_centrum_kultury.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6176-konkurs_na_mlodziezowego_delegata_rp_na.html
Rozpoczął się nabór do V edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 28 lutego 2025 r.
Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6173-konkursu_dla_kol_gospodyn_wiejskich_o.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6172-zwiazek_miedzygminny_sleza_olawa_27.html
W ramach inwestycji wykonano:
Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy Gminy oraz mieszkańca ulicy Kasztanowej. Gmina zleciła wykonanie odcinka o długości 60 m za kwotę 61 500 zł brutto. Pozostały fragment (15 m) został wykonany z prywatnych środków finansowych mieszkańca.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6171-utwardzenie_odcinka_ulicy_kasztanowej_w.html
Projekt, który rozpoczął się we wrześniu 2024 roku i potrwa do czerwca 2025 roku, ma na celu promowanie ekologii oraz świadomości o cyklach przyrody. W przedsięwzięciu uczestniczą również dzieci z przedszkola w Rumunii, Szkoły Podstawowej "Tęcza" w Zgorzelcu, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach oraz Szkoły Nelson Mandela w La Carlota- Hiszpania.
W ramach projektu dzieci regularnie spotykają się online, gdzie wspólnie rozwiązują zagadki, grają w gry oraz śpiewają piosenki w języku angielskim. Tego rodzaju interakcje sprzyjają naturalnemu przyswajaniu języka angielskiego przez najmłodszych.
Miłym akcentem projektu była świąteczna wymiana życzeń, podczas której dzieci z przedszkola Układanka wymieniały się ręcznie wykonanymi pocztówkami z partnerami ze szkoły w Hiszpanii. Dodatkowo, dzieci z Hiszpanii otrzymały drobne upominki od Urzędu Miejskiego w Siechnicach, co sprawiło im ogromną radość. Obecnie noszą smyczki z napisem "Gmina Siechnice" oraz używają długopisów z logo urzędowym, co dodatkowo podkreśla ich zaangażowanie i radość z uczestnictwa w projekcie.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6170-motylki_z_przedszkola_ukladanka_w.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6169-komunikat_zgk_wstrzymanie_dostawy_wody.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6168-wysokosc_stawki_za_odpady_komunalne_na.html
Reprezentacja Arawashi zdobyła cenne doświadczenie i medale:
Pozostali reprezentanci Arawashi:
Dla wielu zawodników był to pierwszy start, podczas którego zdobyli cenne doświadczenia w kumite. Medaliści zdobyli dla swoich szkół ważne punkty w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6167-dolnoslaska_olimpiada_w_karate.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6166-godziny_pracy_pszok_w_dniach_24_i_31.html
Kampania pod hasłem „Równe prawa w każdym wieku” podkreśla, że starzenie się jest naturalnym procesem, a stereotypowe myślenie o starości może być krzywdzące.
Celem działań jest zwiększenie świadomości społecznej i zmiana postrzegania starości oraz osób starszych. Organizatorzy wskazują, że sposób, w jaki myślimy i mówimy o starości ma ogromny wpływ na relacje międzypokoleniowe oraz na szanse równego traktowania seniorów w różnych dziedzinach życia.
AGE Platform Europe dodatkowo apeluje o przyjęcie unijnej strategii na rzecz równego traktowania osób starszych domagając się lepszej koordynacji działań na poziomie Komisji Europejskiej. Istotnym krokiem w tym kierunku ma być przywrócenie Grupy Międzyparlamentarnej ds. Starzenia się i Solidarności Międzypokoleniowej przy Parlamencie Europejskim.
Więcej informacji o kampanii znajdziesz na stronie: www.ageizm-krzywdzi.eu
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6165-rowne_prawa_w_kazdym_wieku_kampania.html
Stan zaawansowania prac na zewnątrz budynków
Na obu budowach wykonano już elewację oraz zamontowano elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne, co zapewni estetykę i funkcjonalność obiektów. Gotowe są również ścieżki oraz tarasy, które będą stanowiły dodatkowe miejsca do rekreacji. Wkrótce ukończone zostaną zjazdy wraz z miejscami postojowymi.
Zakończono również budowę przyłączy wodociągowych, dzięki czemu obiekty zostały podłączone do sieci wodociągowej, co jest kluczowe dla ich funkcjonowania.
Postęp prac wewnątrz budynków
Wewnątrz obu świetlic wykonano już tynki, posadzki wraz z instalacją ogrzewania podłogowego, a także instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, w tym:
Dzięki tym działaniom budynki zbliżają się do końcowego etapu wykończenia, co pozwoli na przystąpienie do ich wyposażenia.
Plany na najbliższy czas
Równolegle trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyposażenie świetlic. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na początek 2025 roku, co umożliwi wprowadzenie mebli i sprzętów niezbędnych do pełnej funkcjonalności obiektów.
Informacje o wykonawcy i finansowaniu
Głównym wykonawcą inwestycji jest firma ECA Design z Wrocławia. Planowany termin zakończenia prac to marzec 2025 roku.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6164-postep_prac_na_budowie_swietlic_w.html
Uprzejmie informuję, że Rada Ministrów w dniu 3 grudnia br. przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U. z 2024 r. poz. 1784).
Zgodnie z nowymi przepisami, producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2024 r. deszczu nawalnego lub powodzi, które wynoszą powyżej 30% średniej rocznej produkcji roślinnej mogą ubiegać się o pomoc:
1) w formie dotacji w wysokości:
- 3000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na których wystąpiły szkody w wyniku deszczu nawalnego lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w wysokości co najmniej 70% plonu;
- 2000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na których wystąpiły szkody w wyniku deszczu nawalnego lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w wysokości co najmniej 50% i mniej niż 70% plonu;
- 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na których wystąpiły szkody w wyniku deszczu nawalnego lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 50% plonu.
2) w wysokości równowartości III i IV raty podatku rolnego za 2024 r.
Wnioski o powyższą pomoc producenci rolni będą mogli składać za pomocą systemu teleinformatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 31 stycznia 2025 r. Do wniosku o pomoc należy dołączyć protokół oszacowania szkód. Pomoc będzie wypłacana wg. kolejności złożenia wniosku do kwoty 54 mln zł. O powyższą pomoc nie będą mogli ubiegać się producenci rolni, którzy wnioskowali o pomoc z tytułu wystąpienia szkód w wyniku powodzi, w związku z którą wprowadzono stan klęski lub przymrozków wiosennych, huraganu, gradu lub deszczu nawalnego, które wystąpiły do 10 września 2024 r.
Z up. Wojewody Dolnośląskiego
Michał Jerzmański
Dyrektor Wydziału
Nieruchomości, Rolnictwa i Środowiska
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6163-nowe_przepisy_ws_pomocy_dla_rolnikow.html
Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty podczas ferii zimowych!
Przygotowaliśmy ofertę w pięciu naszych placówkach:
Siechnice
Radwanice
Święta Katarzyna
Iwiny
Kotowice
Więcej informacji czytajcie na stronie ferii:
FERIE ZIMOWE 2025 - Portal - Centrum Kultury w Siechnicach
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6162-ferie_2025_w_placowkach_centrum_kultury.html
W styczniu 2025 r. rozpocznie się proces przekształcenia istniejącego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych.
Centrum Usług Społecznych będzie realizowało dotychczas świadczone usługi, ale również nowe jakie zostaną zdiagnozowane w ramach opracowania diagnozy potrzeb i potencjału wspólnoty samorządowej w zakresie usług społecznych.
Zapraszamy do zgłaszania kandydatów będących przedstawicielami:
Zgłoszenia może dokonać kandydat samodzielnie bądź poprzez podmiot go reprezentujący. W skład Rady wejdą również przedstawiciele jednostek gminy, szkolnictwa wyższego, specjaliści w zakresie zarzadzania i przekształcenia OPS w CUS.
Zgłoszenia w formie pisemnej, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia można składać osobiście w kancelarii Urzędu Miejskiego w Siechnicach w zamkniętych kopertach z dopiskiem ,,dotyczy zgłoszenia kandydata na członka Rady Społecznej ds. wdrożenia Centrum Usług Społecznych’’ w terminie do dnia 10.01.2025r.
Dodatkowe informacje dotyczące centrów usług społecznych można uzyskać pod adresem https://www.forumcus.pl/ lub kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej tel. 71/311 39 68 [email protected]
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6161-nabor_na_kandydatow_na_czlonkow.html
24 grudnia 2024 r. jest dniem pracy wewnętrznej Urzędu Miejskiego w Siechnicach bez przyjęć mieszkańców i klientów.
Urząd miejski pracuje w trybie zdalnym.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6152-24_grudnia_2024_roku_urzad_miejski_w.html
Życzymy miłej lektury!
Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu. Aby być na bieżąco z informacjami z terenu gminy Siechnice, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera - rejestracja pod linkiem https://www.siechnice.gmina.pl/newsletter.html
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6160-nowy_23_numer_pulsu_gminy_siechnice.html
Zakres prac objął:
Prace zostały zrealizowane dzięki wspólnej inicjatywie mieszkańców ulicy Malinowej oraz Gminy Siechnice - koszt wykonania warstwy ścieralnej jezdni wyniósł 196 800 zł brutto i został sfinansowany przez Gminę Siechnice, natomiast podbudowa oraz warstwa wiążąca zostały sfinansowane ze środków mieszkańców ul. Malinowej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6159-iwiny_zakonczenie_robot_na_ulicy.html
Zakres wykonanych robót:
Długość wyremontowanego odcinka to 374 m.
Koszt remontu: 990 000 zł brutto.
Dziękujemy za Państwa cierpliwość i wyrozumiałość podczas trwania prac.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6158-biestrzykow_zakonczenie_robot_drogowych.html
Szkolenie odbędzie się w dniu 19 grudnia 2024 r. o godzinie 16.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Siechnicach (III piętro) i obejmować będzie zagadnienia dotyczące przygotowania ofert na realizację zadań publicznych za pomocą generatora Witkac.pl ze szczególnym omówieniem poniższych tematów tj.:
Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań w zakresie omawianych zagadnień, jak również podzielnia się dobrymi wskazówkami odnośnie realizowanych projektów.
Jednocześnie pragnę poinformować, że uczestnictwo w szkoleniu będzie możliwe również w formie online na MS Teams. Poniżej przesyłam dane do zalogowania:
Identyfikator spotkania: 376 816 522 671
Kod dostępu: xn7Bn9Zc
Ponadto zapraszamy zainteresowanych udziałem w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Gminy Siechnice na 2025 rok do kontaktu indywidualnego z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych (III piętro, pok. 303).
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6157-szkolenia_dla_organizacji_pozarzadowych.html
W nowej części znajdzie się 16 sal dydaktycznych, nowoczesna pracownia komputerowa oraz powiększona stołówka. Generalny wykonawca odda rozbudowywane skrzydło wykończone i umeblowane.
Generalnym wykonawcą projektu jest konsorcjum firm z liderem Plus Inwest sp. j., którego siedziba sąsiaduje z placem budowy. Taka lokalizacja umożliwia prowadzenie robót z zapleczem wykonawcy, co minimalizuje utrudnienia dla funkcjonującej obok szkoły.
W bieżącym tygodniu rozpoczną się kluczowe prace: wykonywanie tynków wewnętrznych, roboty elewacyjne oraz pokrycie dachu. Do Świąt Bożego Narodzenia planowane jest zamknięcie budynku w stanie surowym – wstawienie okien, izolacja ścian zewnętrznych styropianem oraz zabezpieczenie dachu membraną. Taki postęp pozwoli na kontynuację prac wykończeniowych wewnątrz budynku w okresie zimowym.
Zakończenie wszystkich prac budowlanych planujemy na początek czerwca 2025 roku. Miesiąc później planujemy uzyskać pozwolenie na użytkowanie, co umożliwi rozpoczęcie zajęć we wrześniu 2025 roku w nowym skrzydle szkoły.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6156-rozbudowa_szkoly_podstawowej_w.html
W dniach 12-13 grudnia 2024 r. planowane są prace związane z podłączeniem docelowego zasilania budynku. W kolejnych dniach strażacy rozpoczną przeprowadzkę oraz przeniesienie sprzętu do nowego obiektu. Dzięki temu wykonawca będzie mógł rozpocząć przebudowę starej części remizy.
Zakończenie wszystkich robót budowlanych planowane jest na dzień 31 maja 2025 r., natomiast oddanie obiektu do użytkowania przewidziano na 30 czerwca 2025 r.
Dziękujemy za Państwa wsparcie i wyrozumiałość w trakcie realizacji inwestycji.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6155-postep_prac_przy_rozbudowie_remizy_osp.html
Na obecnym etapie prac Wykonawca zakończył montaż paneli fotowoltaicznych oraz wykonanie elewacji, która swoim wyglądem nawiązuje do barw Klubu Piłkarskiego „Orzeł Święta Katarzyna”. Wokół budynku powstały również estetyczne i funkcjonalne ciągi komunikacyjne z kostki brukowej.
Postęp prac wewnętrznych
Wewnątrz budynku wykonano już instalacje elektryczne i sanitarne. Równocześnie trwają prace związane z montażem systemu wentylacji, zamykaniem sufitów podwieszanych oraz szpachlowaniem ścian i sufitów. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie montażu wykładziny PCV oraz malowanie wnętrz.
Zmiana terminu zakończenia inwestycji
Z uwagi na okoliczności niezależne od Wykonawcy i Zamawiającego, termin zakończenia budowy został przesunięty na luty 2024 r. Dziękujemy Klubowi Piłkarskiemu „Orzeł Święta Katarzyna” za wyrozumiałość oraz za dotychczasową współpracę.
Co znajdzie się w nowej szatni?
Po zakończeniu inwestycji i przekazaniu budynku do użytkowania, Klub Piłkarski „Orzeł Święta Katarzyna” będzie mógł korzystać z:
Każde z tych pomieszczeń zostanie wyposażone w osobne toalety i natryski. Budynek zapewni także dostęp do ogólnodostępnych toalet oraz pomieszczenia technicznego.
Wykonawcą inwestycji jest firma Domy Plus Sp. z o.o.
Jesteśmy przekonani, że nowy obiekt spełni oczekiwania Klubu i stanie się nowoczesnym zapleczem sportowym w Świętej Katarzynie. Dziękujemy za cierpliwość i zaufanie!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6154-aktualizacja_z_placu_budowy_szatni.html
Wykonawca zakończył kluczowe etapy prac zewnętrznych, w tym:
Wewnątrz budynku również odnotowano znaczący postęp:
Plany na najbliższe miesiące
W najbliższym czasie Wykonawca planuje uruchomienie systemu grzewczego w budynku, co umożliwi realizację prac wykończeniowych. W lutym 2025 r. przewidziane są prace modernizacyjne w istniejącej części Żłobka, obejmujące zaplecze kuchenne.
Harmonogram i postęp prac
Obecnie budowa postępuje równolegle w ramach I i II etapu. Na początek stycznia 2025 r. zaplanowano kolejny odbiór częściowy, który ma potwierdzić zaawansowanie robót na poziomie około 65%.
Wszystko wskazuje na to, że budowa zakończy się w II kwartale 2025 r., co oznacza wcześniejsze zakończenie prac względem terminu umownego.
Prace realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Sawrem Sp. z o.o. sp. komandytowa. Po zakończeniu inwestycji i oddaniu obiektu do użytku, Żłobek będzie gotowy na przyjęcie 300 dzieci z terenu całej Gminy, oferując nowoczesne i w pełni wyposażone zaplecze.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6153-postepy_prac_przy_rozbudowie_zlobka.html
Zapraszamy na klimatyczny koncert w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie!
BergerBossa - to inicjatywa Katarzyny Berger, zrodzona z głębokiej miłości do muzyki, która towarzyszy jej od najmłodszych lat. Jest to jej autorskie zaproszenie do muzycznej podróży po świecie Bossa Novy, gdzie brazylijskie rytmy przeplatają się z wyjątkowymi aranżacjami, łącząc subtelność samby z elegancją jazzu. To wieczór pełen ciepła, melancholii i radości, przeniknięty duchem słonecznych plaż Rio de Janeiro oraz atmosferą brazylijskich kafejek, w których Bossa Nova narodziła się w latach 50. Muzyka płynie, budząc wspomnienia i emocje, przenosząc słuchaczy w miejsca, gdzie czas zwalnia, a każdy dźwięk staje się delikatnym muśnięciem wiatru.
13.12.2024, g. 19:00
wstęp: 10 zł
bilety dostępne w klubie oraz online (+ 1,85 zł opłaty serwisowej)
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6151-koncert_bossanova_w_klubie_tecza_w.html
Przypominamy, że Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Duszyńskim!
12.12.2024, g. 18:00
Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82
wstęp wolny*
*obowiązują zapisy w bibliotece
więcej na temat spotkania w wydarzeniu: TOMASZ DUSZYŃSKI - SPOTKANIE AUTORSKIE - Kalendarz wydarzeń - Centrum Kultury w Siechnicach
Zapraszamy!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6150-tomasz_duszynski_w_bibliotece_w_swietej.html
KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA
23 grudnia 2024 roku (poniedziałek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
24 grudnia 2024 roku (wtorek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy. 2. Linie: 4, 5, 7, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 23 i 78 będą kursowały normalnie do końca dnia, po godzinie 15:00 co 30 minut.
3. Linia 78 po godzinie 15:00 będzie kursowała w relacji Tarnogaj - Kromera - Tarnogaj.
4. Linie: 2, 3, 6, 9, 11, 13, 19 i 22 będą kursowały tylko do około godziny 15:00.
25-26 grudnia 2024 roku (środa - czwartek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut (linie: 12, 13, 16, 19 i 22 rozpoczynają kursy od godziny 8:00).
27 grudnia 2024 roku (piątek
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
28 grudnia 2024 roku (sobota)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
29 grudnia 2024 roku (niedziela)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
30 grudnia 2024 roku (poniedziałek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
31 grudnia 2024 roku (wtorek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
1 stycznia 2025 roku (środa)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut (linie: 12, 13, 19 i 22 rozpoczynają kursy od godziny 8:00).
2-3 stycznia 2025 roku (czwartek - piątek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
4 stycznia 2025 roku (sobota)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
5 stycznia 2025 roku (niedziela)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
6 stycznia 2025 roku (poniedziałek)
1. Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy
KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA
23 grudnia 2024 roku (poniedziałek)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
24 grudnia 2024 roku (wtorek)
1. Linie autobusowe: A, D, K, N, 102, 103, 105, 106, 107, 111, 112, 114, 115, 118, 119, 121, 122, 127, 128, 132, 133, 134, 142, 144, 145, 148, 151, 206, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 253, 255, 257, 259 i 602 będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy. 2. Linie: 101, 116, 124, 126, 130, 131, 146 i 149 będą kursowały wg sobot- nich rozkładów jazdy tylko do około godziny 15:00.
3. Linie: 100, 104, 110, 113, 120, 125, 129, 136, 143, 147 i 152 będą kurso- wały wg sobotnich rozkładów jazdy tylko do około godziny 18:30.
4. Zawieszony zostanie kurs linii 602 o godzinie 21:50 z Dworca Głównego do koncernu LG oraz kurs o godzinie 23:20 z koncernu LG do Petrusewicza.
25-26 grudnia 2024 roku (środa - czwartek)
1. Linie autobusowe: A, K, 100, 101, 104, 107, 110, 112, 113, 115, 118, 119, 120, 125, 128, 129, 132, 133, 136, 142, 145, 147, 148, i 152 będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
2. Linie nocne: 206, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 253, 255, 257 i 259 będą kursowały wg sobotnio - niedzielnych roz- kładów jazdy.
3. Zawieszone zostanie kursowanie linii: 124, 130, 131, 146, 149 | 602. 4. Linie: D, N, 102, 103, 105, 106, 111, 114, 116, 121, 122, 126, 127, 134, 143, 144 i 151 będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy (wzorem Świąt Wielkanocnych).
5. Linie autobusowe: A, D, 112, 113, 116, 119, 128 i 148 będą obsługiwane przez autobusy typu solo.
6. Wszystkie nocne linie autobusowe będą obsługiwane przez autobusy typu solo.
27 grudnia 2024 roku (piątek)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy z wyjątkiem linii: 150, 602 i 607, które będą kursowały wg roboczych rozkła- dów jazdy.
2. Linie autobusowe: A, 102, 111, 121, 124, 125, 132, 133, 134, 136 i 144 będą obsługiwane przez autobusy przegubowe.
28 grudnia 2024 roku (sobota)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy. 29 grudnia 2024 roku (niedziela)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy. 30 grudnia 2024 roku (poniedziałek)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy. Zawieszone zostaną kursy szkolne linii 133 do Iwin.
31 grudnia 2024 roku (wtorek)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 602 o godzinie 21:50 z Dworca Głównego do koncernu LG oraz kurs o godzinie 23:20 z koncernu LG do Petrusewicza. 3. Linie nocne będą obsługiwane przez autobusy przegubowe (z wyjątkiem linii 206, 240 i 250) i będą kursowały wg sobotnio - niedzielnych rozkładów jazdy (bez dodatkowych kursów).
1 stycznia 2025 roku (środa)
1. Linie autobusowe: A, K, 100, 101, 104, 107, 110, 112, 113, 115, 118, 119, 120, 125, 128, 129, 132, 133, 136, 142, 145, 147, 148 i 152 będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
2. Zawieszone zostanie kursowanie linii: 124, 130, 131, 146, 149 | 602.
3. Linie: D, N, 102, 103, 105, 106, 111, 114, 116, 121, 122, 126, 127, 134, 143, 144 i 151 będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy (wzorem Świąt Wielkanocnych).
4. Linie autobusowe: A, D, 112, 113, 116, 119, 128 i 148 będą obsługiwane przez autobusy typu solo.
5. Wszystkie nocne linie autobusowe będą obsługiwane przez autobusy typu solo.
2-3 stycznia 2025 roku (czwartek - piątek)
1.Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
4 stycznia 2025 roku (sobota
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
5 stycznia 2025 roku (niedziela)
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
6 stycznia 2025 roku (poniedziałek)
1. Linie autobusowe: A, D, N, K, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 110, 111 112, 113, 114, 115, 116, 118, 119, 120, 121, 122, 125, 126, 127, 128, 129, 132, 133, 134, 136, 142, 144, 145, 147, 148, 151 i 152, będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
2. Zawieszone zostanie kursowanie linii: 124, 130, 131, 146, 149 | 602. 3. Linie autobusowe: A, D, 112, 113, 116, 119, 128 i 148 będą obsługiwane przez autobusy typu solo.
4. Wszystkie nocne linie autobusowe będą obsługiwane przez autobusy typu solo.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6149-organizacja_komunikacji_w_okresie.html
Centrum Kultury w Siechnicach przygotowuje się do utworzenia na terenie naszej gminy Izby Pamięci „Terra Nostra”, miejsca naszego lokalnego dziedzictwa historycznego.
Rozpoczynamy akcję gromadzenia eksponatów. Na pewno mają Państwo przedmioty z okresu przedwojennego i PRL w swoich domach, na strychach lub w piwniczkach. Państwa dziedzictwo może być wypożyczone do Izby Pamięci lub przekazane na stałe. Każda donacja przyczynia się do stworzenia fascynującej opowieści o naszej wspólnej historii.
Bardzo mile widziane będą również wszelkie inne przedmioty, np. książki, gazety, dokumenty, fotografie, dyplomy obrazujące życie mieszkańców Siechnic i okolic.
Docelowo Izba Pamięci ma zostać ulokowana w Świętej Katarzynie w budynku Centrum Kultury przy ul. Głównej 82 w sali wystawowej.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6072-terra_nostra_izba_pamieci.html
Zachęcamy do wypełnienia prostego zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) lub przydomowych oczyszczalni ścieków za pomocą załączonej ankiety, bez konieczności wizyty w Urzędzie Miejskim w Siechnicach, dostępnej pod linkiem: https://ankieta.ecogmina.com.pl/?Gmina=2473
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-5711-ankieta_do_prostego_zgloszenia_do.html
Aktualnie w Gminie działa 27 firm z takimi uprawnieniami. W wykazie znajdą Państwo dane kontaktowe do każdej firmy. W razie potrzeby zawarcia umowy na wywóz nieczystości, zgłoszenia zamiaru opróżnienia zbiornika lub innych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z wybraną firmą asenizacyjną.
Jednym z warunków uzyskania zezwolenia na wywóz nieczystości jest posiadanie promesy od stacji zlewnej na ich odbiór. Promesę wydaje dane przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji, gdzie ustala limity miesięczne, ilości przyjęcia nieczystości ciekłych od danego przewoźnika.
Pełny wykaz przedsiębiorstw znajdą Państwo poniżej i w załączniku.
WYKAZ UDZIELONYCH ZEZWOLEŃ NA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE OPRÓŻNIANIA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH LUB OSADNIKÓW W INSTALACJACH PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW I TRANSPORTU NIECZYSTOŚCI CIEKŁYCH NA TERENIE GMINY SIECHNICE.
Lp. |
Termin podjęcia działalności objętej zezwoleniem |
Znak zezwolenia |
Nazwa i adres przedsiębiorcy |
Data obowiązywania/ważności decyzji |
1. |
27.07.2020 |
WZGW.6233.3.2020.PZ |
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żórawinie |
28.07.2030 |
2. |
20.12.2023 |
WZGW.6233.9.2023.KS |
FEB-EKO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych |
20.12.2033 |
3. |
15.01.2025 |
WZGW.6233.32.2024.JAW |
TOI TOI Polska Sp. z o.o., ul. Płochocińska 29, |
15.01.2035 |
4. |
24.04.2018 |
WZGW.6233.2.2.2018.PZ |
Firma Margo, Chorążewski Eugeniusz |
26.04.2028 |
5. |
11.04.2017 |
WPR.6233.7.2.2016.JG |
Usługi Asenizacyjne Prorok-Kozicka Alina
|
11.04.2027 |
6. |
7.07.2021 |
WZGW.6233.5.2021.KS |
„ATU TRANS” Arkadiusz Turowski |
6.07.2031 |
7. |
25.05.2015 |
WZGW.6233.2.2015.PZ |
Kazimierz Bańdura |
31.05.2025 |
8. |
17.03.2016 |
WPR.6233.2.3.2016.JG |
VERTICO Tomasz Miśkiewicz |
17.03.2026 |
9. |
4.04.2016 |
WPR.6233.1.3.2016.JG |
Usługi Transportowe Zbigniew Stępień |
4.04.2026 |
10. |
13.06.2016 |
WPR.6233.4.2.2016.JG |
WC Serwis Sp. z o.o. |
13.06.2026 |
11. |
13.07.2016 |
WPR.6233.5.3.JG |
Fach-Met Buczek Krzysztof Firma Handlowo-Usługowa |
13.07.2026 |
12. |
6.10.2016 |
WZGW.6233.1.2020.PZ |
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. |
5.10.2026 |
13. |
3.04.2017 |
WPR.6233.1.2.2017.JG |
AURI EKO Sp. z o.o. |
3.04.2027 |
14. |
20.01.2021 |
WZGW.6233.1.2021.PZ |
Specjaliści od Brudnej Roboty |
19.01.2031 |
15. |
7.07.2021 |
WZGW.6233.6.2021.KS |
Zakład Techniki Kanalizacyjnej Jarosław Mijalski |
6.07.2031 |
16. |
21.06.2021 |
WZGW.6233.4.2021.PZ |
RADEX Radosław Pawłowski |
20.06.2031 |
17. |
22.11.2021 |
WZGW.6233.8.2021.KS |
mToilet Sp. z o.o. |
2.12.2031 |
18. |
25.11.2021 |
WZGW.6233.9.2021.KS |
ELMAX Ewelina Kolerska |
25.11.2031 |
19. |
22.01.2024 |
WZGW.6233.8.2023.KS |
EKO – TECH Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe z/s we Wrocławiu |
22.01.2034 |
20. |
29.01.2024 |
WZGW.6233.10.2023 |
WCTRON Sp. z o.o. |
29.01.2034 |
21. |
9.02.2024 |
WZGW.6233.2.2024 |
WC SKIP ŻWAWIAK Spółka Jawna, |
9.02.2034 |
22. |
01.09.2023 |
WZGW.6233.6.2023.KS |
Citronex Trans Logistic Sp. z o.o |
02.09.2033 |
23. |
28.02.2024 |
WZGW.6233.4.2024.KS |
VIP Kamil Kulczycki ul. Samotworska 5, 54-530 Wrocław |
28.02.2034 |
24. |
10.06.2022 |
WZGW.6233.5.2022.KS |
Alfa Partner Sp. z o.o. |
10.06.2032 |
25 |
08.07.2024 |
WZGW.6233.12.2024 |
Toiletki Sp. z o.o. |
08.07.2034 |
26 |
10.10.2024 |
WZGW.6233.19.2024.KS |
Ecopol Sp. z o.o. |
10.10.2034 |
27 |
21.10.2024 |
WZGW.6233.20.2024.KS |
Matrans |
21.10.2034 |
28. |
19.12.2024 |
WZGW.6233.28.2024.JAW |
IDEA GREEN Sp. z o.o., Plac Szarych Szeregów 6, 48-200 Prudnik, NIP 7312064982, REGON 383440587 |
19.12.2034 |
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-5861-wywoz_nieczystosci_cieklych_w_gminie.html
Goście interesowali się przede wszystkim szczegółami dotyczącymi funkcjonalności przyszłego ośrodka zdrowia, takimi jak rozmieszczenie pomieszczeń, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zostaną zastosowane w obiekcie.
Wizytacja zakończyła się pozytywną oceną dotychczasowych działań i potwierdzeniem, że inwestycja będzie stanowić ważny krok w rozwoju infrastruktury zdrowotnej gminy.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6114-wizytacja_na_budowie_nowego_osrodka.html
Wszystkie wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru wniosków wpłyną do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w tym przez gminy, operatorów lub w ścieżce bankowej, przed czasem wstrzymania naboru, zostaną rozpatrzone.
Informacja o wznowieniu przyjmowania wniosków zostanie opublikowana na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki we Wrocławiu w odrębnym komunikacie
Rusza pierwsza duża modernizacja programu Czyste Powietrze po 6 latach od jego powstania. Celem tej zmiany jest naprawa programu i zabezpieczenie polskich gospodarstw domowych przed nadużyciami, tak by nadal działać na rzecz czystego powietrza i niższych rachunków za ogrzewanie dla Polek i Polaków. W ramach programu Czyste Powietrze obecnie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) skupi się na pomocy powodzianom i na obsłudze wszystkich złożonych wniosków.
· 28 listopada rozpoczyna się niezbędna przerwa w przyjmowaniu nowych wniosków w programie Czyste Powietrze. Wszystkie dotychczas złożone wnioski są rozpatrywane, wypłata dotacji trwa nieprzerwanie.
· W lepszej, nowej odsłonie program Czyste Powietrze wróci na wiosnę 2025 r. z jasnymi zasadami i nowym źródłem finansowania.
· Czyste Powietrze nadal trwa, w połowie grudnia ruszy nabór wniosków na termomodernizację domów na terenach województw dotkniętych powodzią.
Aby przeprowadzić potrzebny remont programu Czyste Powietrze i jednocześnie uruchomić w połowie grudnia specjalny program skierowany do mieszkańców terenów dotkniętych powodzią, NFOŚiGW w uzgodnieniu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska podjął decyzję o wprowadzeniu przerwy w przyjmowaniu nowych wniosków przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Ten czas przerwy zostanie wykorzystany na obsługę dotychczas złożonych wniosków – będzie to zatem dalej okres intensywnej realizacji programu. Od początku realizacji programu do WFOŚiGW wpłynęło już ponad 1 milion wniosków na kwotę 37 mld zł, w tym podpisanych umów jest ponad 820 tys. na ok. 26 mld zł. Dotychczas wypłacono niemal 14 mld zł dla 650 tys. beneficjentów.
– Naszym najważniejszym celem jest poprawa jakości powietrza, ale także musimy ochronić przed nieuczciwymi wykonawcami i pośrednikami Polki i Polaków, by nie narażać ich na konieczność zwrotu dotacji lub rachunki grozy. Jednocześnie w ramach programu Czyste Powietrze, skupiamy się teraz na tak ważnej pomocy dla mieszkańców województw dotkniętych powodzią. Zabezpieczyliśmy na ten cel 300 milionów złotych – mówi Dorota Zawadzka-Stępniak, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
300 mln zł dla powodzian
NFOŚiGW, we współpracy z MKiŚ, przygotował w ramach programu Czyste Powietrze specjalny program dotacji do termomodernizacji domów w czterech województwach dotkniętych powodzią: dolnośląskim, lubuskim, opolskim i śląskim. Zabezpieczono na ten cel 300 mln zł. Program przewiduje uproszczoną,
skróconą procedurę wnioskowania o dotacje. Nabór wniosków od powodzian rozpocznie się w połowie grudnia.
Nowe źródła finansowania
Jesienią 2023 r. program Czyste Powietrze nie miał zapewnionego finansowania. Obecny rząd odblokował w styczniu br. środki z KPO – 13,9 mld zł oraz w kwietniu z FEnIKS – 7,6 mld zł. Teraz trwają prace nad długofalowym planem finansowania programu. Przygotowywany jest wniosek do Europejskiego Banku Inwestycyjnego na kwotę 10 mld zł z Funduszu Modernizacyjnego, która umożliwi finansowanie programu po wykorzystaniu środków FEnIKS.
Czyste Powietrze ma służyć przede wszystkim społeczeństwu
– Chcemy położyć kres nadużyciom w programie Czyste Powietrze. Przeprowadziliśmy wzmożone kontrole, skutki nieprawidłowości to oddawane dotacje (wraz z odsetkami) lub zmniejszenie dofinansowania. Trzeba skończyć ze 100-procentowym dofinansowaniem na kilka domów, z wielokrotnym zawyżaniem rachunków przez nieuczciwych wykonawców za usługi i materiały, z wymuszaniem pełnomocnictwa, na podstawie którego firmy dostawały zaliczkę na swój rachunek, znikały z rynku, a cała odpowiedzialność spadała na nieświadomego beneficjenta – wyjaśnia zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW Robert Gajda.
Od kilku miesięcy trwa kompleksowy przegląd programu Czyste Powietrze, którego elementem były m.in. analizy i konsultacje ukierunkowane na wypracowanie założeń nowego Czystego Powietrza. W dyskusji udział wzięło ok. 200 osób, w drugim etapie konsultacji nowa treść programu będzie przedstawiona opinii publicznej. Finalną wersję nowych zasad w Czystym Powietrzu poznamy jeszcze w tym roku.
Kluczowe reformy w programie
Nowe reguły Czystego Powietrza obejmą:
· obowiązek wypłaty zaliczki na konto beneficjenta, a nie wykonawcy;
· limity dotacji na poszczególne kategorie kosztów;
· dotacje dla rzeczywiście najuboższych;
· uzyskanie określonego standardu energetycznego w wyniku realizacji inwestycji;
· więcej kontroli na miejscu i pod okiem na firmy, które będą przyłapane na nieuprawnionym działaniu.
W systemie pojawią się operatorzy, którymi będą także gminy wspierające gospodarstwa domowe w przeprowadzeniu inwestycji od jej planowania po rozliczenie. To pomoże uniknąć zagrożeń związanych z naciągaczami i poprawi efektywność termomodernizacji, a więc da większą pewność niższych rachunków za ogrzewanie. W dalszych planach jest też lista rekomendowanych wykonawców, czyli sprawdzonych firm.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6123-informacja_o_wstrzymaniu_naboru.html
Nowa Rada składa się z ambitnych i pełnych energii młodych ludzi. Oto ich nazwiska: Andrzejewski Jan, Bartczak Kaleb, Bęben Kacper, Cirko Amelia, Czechowski Mateusz, Jaskulski Piotr, Kałwa Denis, Kryński Stanisław, Lupa Tomasz, Łakoma Maria, Markiewicz Zuzanna, Prędkiewicz Emilia, Słocki Mateusz, Sobieraj Kacper, Teichert Michalina, Wosiek Jakub, Zieliński Mateusz.
Spośród nich 12 osób uczęszcza do szkół podstawowych na terenie gminy Siechnice, natomiast pozostali uczniowie zdobywają edukację w szkołach ponadpodstawowych poza obszarem gminy. Najmłodszy radny ma 13 lat, a najstarszy 17. Pierwsze posiedzenie pokazało, że młodzież ta jest nie tylko pełna pomysłów, ale również gotowa, by aktywnie angażować się w sprawy lokalnej społeczności.
Burmistrz Siechnic Łukasz Kropski, pełniąc funkcję przewodniczącego do momentu wyboru własnych władz Rady, pogratulował nowo wybranym radnym i podkreślił, że praca na rzecz lokalnej społeczności może być inspirującym wyzwaniem i źródłem satysfakcji. Następnie wręczył radnym zaświadczenia o objęciu mandatu oraz przeprowadził ceremonię ślubowania. Radni uroczyście przysięgli:
Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży Gminy Siechnice, działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami młodzieży – godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice.
Podczas pierwszej sesji radni przeprowadzili swoje pierwsze głosowania. Na przewodniczącego Rady wybrano Kaleba Bartczaka. Funkcję wiceprzewodniczącego objął Mateusz Zieliński, a sekretarza – Mateusz Słocki.
Pierwsze spotkanie pokazało, że nowo wybrana Rada jest gotowa do pracy. Młodzi radni złożyli deklaracje pełne energii i zaangażowania, a ich kreatywne podejście i gotowość do nauki zwiastują sukcesy w realizacji zadań na rzecz gminnej młodzieży.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6127-pierwsze_posiedzenie_nowo_wybranej.html
Dało się zauważyć, że panie i panowie są w doskonałych nastrojach, wielu dobrze się zna i lubi spędzać czas w swoim gronie. Rozmowom, żartom, refleksyjnym wspomnieniom nie było końca. Na rozległej sali miejsca przy stołach zajęło 120 osób. Można powiedzieć, że było to chyba jedno z największych do tej pory wydarzeń integrujących środowisko seniorów w gminie Siechnice. A jest ono znane w powiecie wrocławskim i regionie dolnośląskim ze swojej wszechstronnej aktywności. Nasi seniorzy nie tylko korzystają chętnie z wycieczek, oferty kulturalnej, tematycznych spotkań i warsztatów, ale również w wolnych chwilach sami realizują się w różnych rolach – grając, śpiewając, podejmując kontakty z różnymi środowiskami, aby dzielić się swoim doświadczeniem i życiową mądrością.
Podczas czwartkowego spotkania, które było też swego rodzaju podsumowaniem mijającego pomału 2024 roku wszystko dopisało – była sympatyczna oprawa muzyczna, profesjonalna gastronomia połączona ze sprawną obsługą. Uczestników przywitali w krótkich wystąpieniach Elżbieta Świech, przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Siechnice oraz Jakub Kłosiński, Zastępca Burmistrza Siechnic. Życzyli wszystkim pomyślnej realizacji kolejnych interesujących przedsięwzięć w nadchodzącym roku, dobrego samopoczucia i zdrowia i oczywiście… pogłębienia integracji.
Po części oficjalnej oraz degustacji pysznych potraw i ciast rozkręciła się spontaniczna zabawa. Można powiedzieć, iż zdominował ją styl: cała sala tańczy z nami. Jako gitarzysta i wokalista – jak zwykle - znakomicie zaprezentował się wraz z zespołem muzycznym Dariusz Legut. Wspólnie słuchano i śpiewano wiele sentymentalnych piosenek i dynamicznych przebojów.
Podkreślenia wymaga fakt iż wielkie integracyjne spotkanie seniorów w Siechnicach było zadaniem dofinansowanym ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6129-nasi_seniorzy_integrowali_sie_w_swietej.html
Dlaczego te preparaty są niebezpieczne?
Środki te uwalniają fosforowodór – trujący gaz, który uwalnia się w obecności wilgoci atmosferycznej. Są przeznaczone do stosowania wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych, którzy ukończyli odpowiednie szkolenie z zakresu fumigacji. Jednakże kontrole PIORiN wykazały, że preparaty trafiają w ręce nieuprawnionych osób, takich jak działkowcy i amatorzy, co stwarza ogromne zagrożenie dla życia ludzi, zwierząt oraz środowiska.
Co należy zrobić?
Więcej informacji:
Ulotkę informacyjną oraz pismo Państwowej lnspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa do mieszańców znajdą Państwo w załącznikach.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6131-smiertelne_zatrucia_srodkami_ochrony.html
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy z następującymi ograniczeniami:
GMINA ŻÓRAWINA/KOBIERZYCE/SIECHNICE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 20:07 z Żórawiny do Tarnogaju.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 20:50 z Tarnogaju do Żórawiny.
3. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 20:34 z Rzeplina do Krzyków.
4. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 21:14 z Krzyków do Rzeplina.
GMINA MIĘKINIA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 917 o godzinie 22:15 z Leśnicy do Gałowa. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 917 o godzinie 22:38 z Gałowa do Leśnicy. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 21:31 z Brzeziny do Leśnicy. 4. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 23:10 z Leśnicy do Brzeziny. 5. Zawieszone zostaną kursy linii 938 o godzinie 21:25 i 22:45 z Leśnicy do Lutyni. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 938 o godzinie 22:11 z Lutyni do Leśnicy.
GMINA WISZNIA MAŁA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 905 o godzinie 20:23 z Kromera do Szewc. 2. Zawieszone zostaną kursy linii 908 o godzinie 21:50, 22:20 i 22:50 z Psar do Dworca Nadodrze. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 22:15 z Dworca Nadodrze do Psar. 4. Zawieszone zostaną kursy linii 908 o godzinie 22:45 i 23:45 z Dworca Nadodrze do Szymanowa. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 23:15 z Szymanowa do Dworca Nadodrze. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 930 o godzinie 22:23 z Krzyżanowic do Kromera.
7. Zawieszony zostanie kurs linii 930 o godzinie 23:02 z Kromera do Krzyżanowic.
GMINA DŁUGOŁĘKA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 23:05 z Galerii Dominikańskiej do Łoziny. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 22:34 z Rakowa do pl. Grunwaldzkiego. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 23:28 z pl. Grunwaldzkiego do Piecowic. 4. Zawieszony zostanie kurs linii 914 o godzinie 22:37 z Długołęki do Galerii Dominikańskiej. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 921 o godzinie 23:02 z Bielawy do pl. Grunwaldzkiego. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 924 o godzinie 23:10 ze Stępnia do Galerii Domikańskiej. 7. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 22:11 z Kiełczówka do Mulickiej. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 23:06 z Mulickiej do Kiełczówka. 9. Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 21:42 z Jaksonowic do Mulickiej. 10. Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 22:34 z Mulickiej do Jaksonowic. 11. Zawieszony zostanie kurs linii 936 o godzinie 23:13 z Godzieszowej do Łoziny.
GMINA KĄTY WROCŁAWSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 907 o godzinie 22:02 z Pietrzykowic do Oporowa. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 22:51 ze Strzegomskiej (krzyżówki) do Samotworu. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 23:17 z Samotworu do Strzegomskiej (krzyżówki). 4. Zawieszony zostanie kurs linii 927 o godzinie 22:12 ze Smolca do Strzegomska (krzyżówka). 5. Zawieszony zostanie kurs linii 927 o godzinie 22:40 z Nowego Dwory (P+R) do Smolca. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 933 o godzinie 21:20 z Krzyków do Zabrodzia. 7. Zawieszony zostanie kurs linii 933 o godzinie 21:40 z Zabrodzia do Krzyków. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 947 o godzinie 22:38 z Oporowa do Smolca.
LINIE MIEJSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 22:25 z Kminkowej do Dworca Nadodrze.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 22:30 z Dworca Nadodrze do Kminkowej.
3. Zawieszone zostaną kursy linii 117 o godzinie 21:25 i 23:15 z Leśnicy do Jerzmanowa.
4. Zawieszone zostaną kursy linii 117 o godzinie 21:57 i 22:38 z Jerzmanowa do Leśnicy.
5. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 21:33 22:35 z Leśnicy
do Metalowców.
6. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 22:09 i 23:16 z Metalowców
do Leśnicy.
7. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 23:15 z Leśnicy do Lasu Mokrzańskiego.
8. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 22:30 z Lasu Mokrzańskiego do Leśnicy.
9. Zawieszony zostanie kurs linii 138 o godzinie 22:00 z Leśnicy do Żaru.
10. Zawieszony zostanie kurs linii 612 o godzinie 22:58 z Suchej do Krzyków.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy z następującymi ograniczeniami:
GMINA KĄTY WROCŁAWSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 933 o godzinie 6:00 z Krzyków do Zabrodzia. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 933 o godzinie 6:15 z Zabrodzia do Krzyków. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 5:17 ze Strzegomskiej (krzyżówki) do Samotworu. 4. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 5:55 z Samotworu do Strzegomskiej (krzyżówki). 5. Zawieszony zostanie kurs linii 907 o godzinie 6:02 z Pietrzykowic do Oporowa. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 927 o godzinie 6:05 ze Smolca do Nowego Dworu (P+R). 7. Zawieszony zostanie kurs linii 947 o godzinie 6:20 z Oporowa do Małkowic. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 947 o godzinie 6:51 z Małkowic do Oporowa.
GMINA ŻÓRAWINA/KOBIERZYCE/SIECHNICE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 7:12 z Tarnogaju do Żórawiny.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 8:10 z Żórawiny do Krzyków.
3. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 7:10 z Żórawiny do Krzyków.
GMINA WISZNIA MAŁA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 5:10 z Psar do Dworca Nadodrze. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 5:30 z Dworca Nadodrze
do Szymanowa.3. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 6:05 z Szymanowa do Dworca Nadodrze.4. Zawieszone zostaną kursy linii 930 o godzinie 4:48 i 6:15 z Krzyżanowic do Kromera. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 930 o godzinie 5:55 z Kromera do Krzyżanowic.
GMINA DŁUGOŁĘKA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 5:21 z Łoziny do Galerii Dominikańskiej. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 5:25 z Galerii Dominikańskiej do Łoziny. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 921 o godzinie 5:10 z Kiełczowa do Rakowa.
4. Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 5:34 z Rakowa do pl. Grunwaldzkiego. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 921 o godzinie 5:46 z pl. Grunwaldzkiego do Rakowa. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 924 o godzinie 6:09 ze Stępina do Galerii Dominikańskiej. 7. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 6:11 z Kiełczówka do Mulickiej. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 6:12 z Jaksonowic do Mulickiej.
GMINA MIĘKINIA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 5:15 z Brzeziny do Leśnicy. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 6:00 z Leśnicy do Wilkszyna. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 6:40 z Wilkszyna do Leśnicy.
LINIE MIEJSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 5:16 z Dworca Nadodrze do Kminkowej. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 5:59 z Kminkowej do Dworca Nadodrze. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 117 o godzinie 6:30 z Leśnicy do Ratynia.
4. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 5:40 i 6:10 z Leśnicy do Metalowców.
5. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 6:16 i 6:46 z Metalowców do Leśnicy.
6. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 6:15 z Leśnicy do Metalowców.
7. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 6:30 z Lasu Mokrzańskiego do Leśnicy 8. Zawieszony zostanie kurs linii 138 o godzinie 6:40 z Leśnicy do Żaru.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy za wyjątkiem linii 936.
2. Linia 936 będzie kursowała wg roboczego rozkładu jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy z następującymi ograniczeniami:
GMINA MIĘKINIA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 917 o godzinie 22:25 z Leśnicy do Gałowa. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 917 o godzinie 22:41 z Gałowa do Leśnicy.
3. Zawieszone zostaną kursy linii 923 o godzinie 22:15 23:15 z Wilkszyna do Leśnicy. 4. Zawieszone zostaną kursy linii 923 o godzinie 22:30 | 23:30 z Leśnicy do Brzeziny.
5. Zawieszony zostanie kurs linii 938 o godzinie 22:08 z Lutyni do Leśnicy.
6. Zawieszony zostanie kurs linii 938 o godzinie 22:50 z Leśnicy do Lutyni.
GMINA WISZNIA MAŁA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 905 o godzinie 21:04 z Szewc do Kromera. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 905 o godzinie 22:20 z Kromera do Szewc. 3. Zawieszone zostaną kursy linii 908 o godzinie 21:50, 22:50 i 23:50 z: Dworca Nadodrze do Szymanowa.
4. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 23:20 z Dworca Nadodrze do Psar. 5. Zawieszone zostaną kursy linii 908 o godzinie 22:19, 22:49 23:19 z Szymanowa do Dworca Nadodrze. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 930 o godzinie 22:22 z Krzyżanowic do Kromera. 7. Zawieszony zostanie kurs linii 930 o godzinie 23:02 z Kromera do Krzyżanowic.
GMINA DŁUGOŁĘKA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 23:05 z Galerii Dominikańskiej do Łoziny.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 23:25 z Łoziny do Galerii
Dominikańskiej. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 22:50 z Bielawy do pl. Grunwaldzkiego. 4. Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 23:17 z Rakowa do pl. Grunwaldzkiego. 5. Zawieszony zostanie kurs linil 911 o godzinie 23:27 z pl. Grunwaldzkiego do Piecowic. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 921 o godzinie 22:03 z Oleśniczki do pl. Grunwaldzkiego. 7. Zawieszony zostanie kurs linii 924 o godzinie 22:42 ze Stępina do Kromera. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 21:56 z Piecowic do Mulickiej. 9. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 22:28 z Kiełczówka do Mulickiej. 10. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 22:52 z Mulickiej do Kiełczówka. 11. Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 20:50 z Pruszowic do Mulickiej. 12. Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 21:14 z Mulickiej do Pruszowic. 13. Zawieszony zostanie kurs linii 936 o godzinie 23:13 z Godzieszowej do Łoziny.
GMINA KĄTY WROCŁAWSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 907 o godzinie 22:45 z Oporowa do Smolca. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 22:46 ze Strzegomskiej (krzyżówki) do Samotworu.
3. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 23:12 z Samotworu do Strzegomskiej (krzyżówki). 4. Zawieszony zostanie kurs linii 927 o godzinie 22:34 z Nowego Dwory (P+R) do Smolca. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 21:26 z Krzyków do Zabrodzia. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 927 o godzinie 22:18 z Zabrodzia do Krzyków.
GMINA ŻÓRAWINA/KOBIERZYCE/SIECHNICE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 21:09 z Żórawiny do Tarnogaju.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 22:25 z Tarnogaju do Żórawiny.
3. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 21:39 z Żórawiny do Krzyków.
4. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 22:25 z Krzyków do Żórawiny.
LINIE MIEJSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 22:08 z Pracz Widawskich do Dworca Nadodrze.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 22:35 z Dworca Nadodrze
do Kminkowej.
3. Zawieszone zostaną kursy linii 117 o godzinie 21:25 | 23:15 z Leśnicy do Jerzmanowa.
4. Zawieszone zostaną kursy linii 117 o godzinie 21:57 i 23:38 z Jerzmanowa do Leśnicy.
5. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 21:56 | 22:30 z Leśnicy
do Metalowców.
6. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 22:37 i 23:13 z Metalowców
do Leśnicy.
7. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 23:15 z Leśnicy do Lasu Mokrzańskiego. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 22:07 z Lasu Mokrzańskiego do Leśnicy. 9. Zawieszony zostanie kurs linii 612 o godzinie 22:58 z Suchej do Krzyków.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy z następującymi ograniczeniami:
GMINA KĄTY WROCŁAWSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 933 o godzinie 6:00 z Krzyków do Zabrodzia. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 933 o godzinie 6:15 z Zabrodzia do Krzyków. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 5:17 ze Strzegomskiej (krzyżówki) do Samotworu. 4. Zawieszony zostanie kurs linii 909 o godzinie 5:55 z Samotworu do Strzegomskiej (krzyżówki). 5. Zawieszony zostanie kurs linii 907 o godzinie 6:02 z Pietrzykowic do Oporowa. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 927 o godzinie 6:05 ze Smolca do Nowego Dworu (P+R). 7. Zawieszony zostanie kurs linii 947 o godzinie 6:20 z Oporowa do Małkowic. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 947 o godzinie 6:51 z Małkowic do Oporowa.
GMINA ŻÓRAWINA/KOBIERZYCE/SIECHNICE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 7:12 z Tarnogaju do Żórawiny.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 903 o godzinie 8:10 z Żórawiny do Krzyków.
3. Zawieszony zostanie kurs linii 913 o godzinie 7:10 z Żórawiny do Krzyków.
GMINA WISZNIA MAŁA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 5:10 z Psar do Dworca Nadodrze. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 5:30 z Dworca Nadodrze do Szymanowa. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 908 o godzinie 6:05 z Szymanowa do Dworca Nadodrze. 4. Zawieszone zostaną kursy linii 930 o godzinie 4:48 i 6:15 z Krzyżanowic do Kromera. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 930 o godzinie 5:55 z Kromera do Krzyżanowic.
GMINA DŁUGOŁĘKA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 5:21 z Łoziny do Galerii Dominikańskiej. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 904 o godzinie 5:25 z Galerii Dominikańskiej do Łoziny. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 921 o godzinie 5:10 z Kiełczowa do Rakowa. 4. Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 5:34 z Rakowa do pl. Grunwaldzkiego. 5. Zawieszony zostanie kurs linii 921 o godzinie 5:46 z pl. Grunwaldzkiego do Rakowa. 6. Zawieszony zostanie kurs linii 924 o godzinie 6:09 ze Stępina do Galerii Dominikańskiej. 7. Zawieszony zostanie kurs linii 931 o godzinie 6:11 z Kiełczówka do Mulickiej. 8. Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 6:12 z Jaksonowic do Mulickiej.
GMINA MIĘKINIA
1. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 5:15 z Brzeziny do Leśnicy. 2. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 6:00 z Leśnicy do Wilkrzyszna. 3. Zawieszony zostanie kurs linii 923 o godzinie 6:40 z Wilkszyna do Leśnicy.
LINIE MIEJSKIE
1. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 5:16 z Dworca Nadodrze do Kminkowej.
2. Zawieszony zostanie kurs linii 108 o godzinie 5:59 z Kminkowej do Dworca Nadodrze.
3. Zawieszony zostanie kurs linii 117 o godzinie 6:30 z Leśnicy do Ratynia.
4. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 5:40 | 6:10 z Leśnicy do Metalowców.
5. Zawieszone zostaną kursy linii 123 o godzinie 6:16 | 6:46 z Metalowców do Leśnicy.
6. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 6:15 z Leśnicy do Metalowców.
7. Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 6:30 z Lasu Mokrzańskiego do Leśnicy
8. Zawieszony zostanie kurs linii 138 o godzinie 6:40 z Leśnicy do Żaru.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
1. Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6130-organizacja_komunikacji_w_okresie.html
Stypendia przyznano w ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, który funkcjonuje w naszej gminie od 2011 roku. Program ma na celu promowanie talentów, motywowanie młodzieży do rozwijania swoich pasji oraz wspieranie zaangażowania rodziców w edukację dzieci.
W wydarzeniu udział wzięli:
Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: naukowej, artystycznej oraz sportowej. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z wybitnymi osiągnięciami, takimi jak zdobycie tytułów laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, mistrzostw czy turniejów.
Kategoria naukowa:
Kategoria artystyczna:
Kategoria Sportowa:
Każde stypendium będzie wypłacane przez okres 10 miesięcy – od września do czerwca. W grudniu nastąpi wyrównanie za minione cztery miesiące.
Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom!
Wiadomość pochodzi ze strony https://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-6147-uroczystosc_wreczenia_stypendiow_na_rok.html